• |
ide | kryesore

Videoskandali seksual/ KLGJ-ja refuzon kërkesën e gjyqtarit për rikthim në detyrë

Lajme, Të fundit

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit (KLGJ) ka rrëzuar kërkesën e gjyqtarit Guximtar Boçi për rikthim në detyrë, pasi u shkarkua nga detyra në vitin 2016 për shkak të një skandali seksual.

Në fakt, kjo kërkesë është ndër të shumtat që ish-gjyqtari Boçi i ka drejtuar KLGj-së që prej 09.06.2017 e në vazhdim.

Kërkesa e parë është drejtuar në datën 9 qershor 2017, ndërsa kërkesa e fundit që i drejtohet organit të ri KLGJ-së mban datën 20 dhjetor 2018.

Shkarkimi i gjyqtarit Boçi u mbështet në disa fakte të bëra publike në media në emisionin investigativ “Stop”, bazuar në të cilat ai akuzohej për afera seksuale dhe korrupsion pasiv.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu