• |
ide | kryesore

Del VIDEO/ Si u përlesh Getoar Selimi me zyrtarin komunës së Prizrenit

Lajme, Të fundit

Këtë të mërkurë në Prizren ka pasur një përleshje fizike në rrugë. Sipas medieve të Kosovës janë konfliktuar anëtari i Asamblesë së PDK-së, Getoar Selimi dhe zyrtari i prokurimeve në komunën e Prozrenit, Nezir Rexhepi.

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka tha se Rexhepi është sulmuar nga Selimi. Momentin e përleshjes fizike që ka ndodhur në rrugë, e ka publikuar Klan Kosova.


4 Comments

    1. Po ti hape nje here fjalorin para se te besh si gjuhetar o i ururar. Jo per gje po po ta hapesh do te mesosh qe shumesi i fjales “media” ne shqip eshte “medie”. E di qe nuk ka shume kuptim, pasi fjala medai eshte ne shumes (latinisht e kam fjalen), se njejesi eshte medium, po c’te bejme, keshtu e kane vendosur ata burrat e grate te kongresit te gjuhes shqipe.

      Shent e t’mira!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu