• |
ide | kryesore

Gent Cakaj tregon pse u largua nga “Vetëvendosje”

Lajme, Të fundit

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj është rikthyer pas në kohën kur ka qenë pjesë e Vetëvendosjes. Gjatë një intervistë për televizionin T7, Cakaj dha se kishte tre arsye që e bën të largohej nga Vetëvendosja.

“Janë tri arsye. Kam pasur interpretim krejt tjetër për marrëveshjen e Rambujesë. Kam pasur mendim alternativ për Pakon e Ahtisaarit. S’e kam interpretuar pavarësinë e Kosovës siç e ka interpretuar Lëvizja Vetëvendosje”, – tha ministri.


Ai tha se si rrjedhojë e dallimeve i ra “entuziazmi i angazhimit”, – gjë që e ka detyruar të largohet. Cakaj e ka cilësuar partinë e Albin Kurtit si “pjesë e rëndësishme të angazhimit politik”.

7 Comments

  1. Si politikan i madh qe eshte, qe ne moshen 14-vjecare e kishte kuptuar se VV po ndiqtr nje politike te gabuar ne lidhje galaktilen e Rruges se Qumeshtit dhe qellimi i bashkimit te tij me VV-ne ishte qe te permiresonte kete situate politike. Kir iu propozua te behej shef i deges se VV-se ne ne planetin e Merkurit, nuk pranoi sepse nuk e duronte dot vapen e per kete arsye erdhi ne Tirane per t’u bere minister i jashtem duke qene ministri i jashtem me i suksesshem i te gjitha kohrave. Kete e tregoi edhe mospranimi i Shqiperise ne BE, pasi vendi yne nen udheheqjen e ndritur te rilindoreve kishte ecur shume perpara me reformat. Te shpeesojme qe nuk do na e marrin amerikanet per ta vene ne ndonje post kyc

  2. Ike ore spurdhjak i keq perdorur , te perdor ai palla i gjat vetem per gojore ty, i ke mar te dashurin Mona Elises.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu