• |
ide | kryesore

Atentat mafioz në Durrës, plagoset rënde prokurori i sulmuar nga Rama dhe Braçe

Lajme, Të fundit

Një atentat ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës. Nga të dhënat e para mësohet se shënjestra ka qenë prokurori Arjan Ndoja. Një person ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerë janë plagosur rëndë. Identiteti i tyre nuk dihet ende. Kujtojmë që prokurori Arjan Ndoja ka qenë sulmuar para disa javësh nga kryeministri Edi Rama dhe zv.kryeministri Erjon Brace për një cështje pronash ku ishte përfshirë edhe ish-drejtori i Kadastrës. Lapsi.al sjell foto të makinës së prokurorit Ndoja.

Rama e kishte konsideruar Ndojën pjese te grupit KÇK, kap ça të kapësh, i cili paguhej nga bandat kriminale.  “Ju e patë vetë javën e kaluar një rast flagrant i shkeljes së ligjit dhe jo vetëm por edhe i transformimit tëJu e patë vetë javën e kaluar një rast flagrant i shkeljes së ligjit dhe jo vetëm por edhe i transformimit të një figure të sistemit të drejtësisë të përfaqësues të interesave të krimit ku sigurisht nuk do i shpëtojë ndëshkimit,  një figure të sistemit të drejtësisë të përfaqësues të interesave të krimit ku sigurisht nuk do i shpëtojë ndëshkimit” pati thënë kryeministri në parlament. Më pas ai iu rikthye kësaj teme gjatë një takimi në kuadër të bashkëqeverisjes, duke thene se ky prokuror nuk do ti shpetonte ndeshkimit.


 

Vijon…

 

3 Comments

    1. Joooooo jo vetem per ZV .Krpor edhe per KM tone Km yne na njoftoj para ca ditesh se do shohim SPEKTAKEL dhe megjithmend ne po shohim ,mungojne te gjitha org e drejtesis dhe behet vetegjyqesi Por cudia e madhe eshte me perendimin heshja e tyre ose shkurt mbeshtetja qe po i japin keti fare Km

    2. “Kush ben shere dhe pi bira ne kete ruzull, do ndeshkohet repte sado i rezikshem te jete dhe kudo qofte reth e rotull”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu