• |
ide | kryesore

Këshilla e Rivaldos për Neymar: “Ik me vrap nga nga PSG”

Sport

Një fenomen për një tjetër: Rivaldo ka këshilluar Neymar të largohet nga Paris Saint Germain nëse dëshiron të jetë “më i miri në botë”. Ish numri 10 i Barcellona dhe kombëtares së Brazilit është i qartë në mësazhin për trashëgimtarin e fanellës së tij, në përpjekjet, deri tani të pasukseshme të O’Ney, për të qenë numri 1 në botë.


“Besoj shumë tek Neymar, por duhet të largohet – janë fjalët e ish-kampionit brazilian të Barcellona -. Psg është një klub fantastik por nuk është në nivelin e Neymar. Ai duhet të shkojnë në një klub që ka më shumë histori në Champions League. Natyrisht – shtoi ai – nëse e fiton ose bëhet kampion i botës me Brazilin, do të jetë më e thjeshtë për tu bërë lojtari më i mirë në botë”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu