• |
ide | kryesore

Makinat elektrike, gati në vitin 2020

F1, Stil

Moduli i ardhshëm i Transportit të së Ardhmes është shumë pranë veturave elektrike që drejtohen nga veturat e dizajnuara nga Tesla ose Mercedes.

Me një shpejtësi mesatare të zhvendosjes prej 20 kilometrash në orë, këto mjetet transporti nuk kanë nevojë për një pilot pasi lëvizin me pilot automatik e në këtë moment, janë gati të zhvendosin pasagjerët.

Pas projektimeve të vazhdueshme disa të tilla do jenë në aksion dhe do të shfaqen për publikun në Expo 2020 në Dubai, duke siguruar udhëtime në distanca të shkurtra për disa nga 25 milionë vizitorët që do të marrin pjesë në këtë panair i cili do të mbahet vetëm pas 6 muajsh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu