• |
ide | kryesore

“Rrokadë” në burgje, Gjonaj ndryshon shefat e Policisë

Lajme, Të fundit

Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj ka bërë ndryshime rrënjësore në burgjet në vend.

Burime të besueshme për Top Channel pranë ministrisë së Drejtësisë bëjnë me dije se Gjonaj ka ndryshuar të gjithë shefat e policisë së burgjeve.

Mësohet se kjo rrokadë vjen me qëllimin për të rritur sigurinë në burgje dhe shtrëngimin e masave tha një burim i sigurtë për gazetaren e Top Channel, Anila Hoxha./ TCH


5 Comments

  1. ore amnistine nuk e bere megjithese nuk le lot e qurre duke u permdjere me grate e burgjeve..tani po ndryshon drejtoret e burgjeve per “sigurine”..thuaj qe nuk te dhane “pazarin” e jo qe duhet rritur siguria…

  2. Mjer ata te shkrete qe ndrohen sa here ti ngrefet shtetit mavi. Dhe te thuash qe keta po bejne reforma! Vari trapin, rrumpalle hesapi. Ver nje, hiq nje.

  3. Nxirrni te burgosurit, kur gjyqtaret dhe prokuroret nuk justifikojne pasurine e vene me maskarallik, ata (te burgosurit) jane me te paster se keta qe i denuan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu