• |
ide | kryesore

Gjobat për protestat/ PD: Gjykata rrëzoi Bashkinë e Tiranës

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka njoftuar se Gjykata Administrative e Tiranës “ka rrëzuar” Bashkinë e Tiranës në lidhje me gjobat e vendosura për dëme gjatë protestave kombëtare.

Në një reagim zyrtar, selia blu shkruan se Administrativja ka arritur në përfundimin se gjobitja e PD-sëpër protestat popullore mbarëkombëtare ka qenë e paligjshme.


Reagimi i plotë: 

“Sot gjykata Administrative e Tiranës ka shfuqizuar të gjitha gjobat që Bashkia Tiranë i kishte vendosur Partisë Demokratike për dëme gjatë protetsave kombëtare. Gjykata ka vlerësuar se Bashkia Tiranë ka shkelur ligjit dhe ka urdhëruar:

Shfuqizimin e akteve administrative te Agjencise se Mbrojtjes se Konsumatorit:

– “Akt Konstatimi mbi kundervajtjet administrative” Nr. 0041738, date 16.02.2019;

– “Procesverbal mbi kundervajtjet administrative” Nr. 007428, date 16.02.2019;

– “Procesverbal shoqerues i percaktimit te demshperblimit mbi kundervajtjet administrative” Nr. 001201, date 16.02.2019; dhe

Shfuqizimin e Vendimit Nr. 17553, date 24.04.2019 te Kryetarit te Bashkise Tirane

5 Comments

 1. ‘;;;; Gjykata ka vlerësuar se Bashkia Tiranë ka shkelur ligjet ;;;; n????
  Gjykata thote se gjobitja ka qene e paligjshme por nuk jep asnje arsyeetim perse quhet e paligjshme. Ke ligj shkeli bashkia Tirane ?

  O gazetare , shkojini deri ne fund lajmit . Mos i lini lajmet pergjysem .

  1. do me dit ti ca ligji osht shkel
   pse me kush je ti
   nuk ka renci fare ligji
   renci ka qi pd ftoi ne bashkia humi
   kshu i dun lajmet maloket e kamzes

   1. Bravo tiranas i 2013 dukesh që je injorant se si e shkruan shqipen, sepse edhe një me 5 klasë shkollë e shkruan sipas normës gjuhësore, ndryshe nga ju injorantët që përpiqeni të dukeni si të kulturuar e shkruani gjasme në dialekt, por duke qenë shumë injorantë u duket edhe 200 km larg injoranca.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu