• |
ide | kryesore

Gjykoi “21 janarin”, jep dorëheqjen para vetting-ut një nga gjyqtarët më të pasur në Shqipëri

Lajme, Të fundit

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit, Agim Bengo ka dhënë dorëheqjen para se të kalojë në “filtrin” e procesit të vetting-ut. Kërkesa e tij e dorëheqjes i është paraqitur Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) dhe Komisionit të Vettingut.


Kjo kërkesë e dorëheqjes do të shqyrtohet në mbledhjen e sotme të KLGJ-së. “Shqyrtimi i projektvendimit “Për mbarimin e statusit të magjistratit, të gjyqtarit Agim Bendo, për shkak të dorëheqjes nga detyra e gjyqtarit” i përgatitur nga Komisioni i Zhvillimit të Karrierës”, shkruuhet në rendin e ditës së KLGJ-së.


Bendo njihet si gjyqtari i çështjes së “21 Janarit”, i dosjes së “Hakmarrja për Drejtësi” dhe i çështjes së ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Në 2016, BIRN raportonte se ai është 1 nga 10 gjyqtarët më të pasur në Shqipëri. ©Lapsi.al

13 Comments

 1. Motrat ku ti kene…. te ikin nje nga nje. Nuk ka qene faji i politikaneve ne gjithe keto vite. Ka qene faji i ketyre moterqirave gjingjonrave. Rama hallall vota. E ke perseri sikur te sekuestrosh gjithe pasurine e ketyre kermave….. sikur te na i nxjerresh tju fusim dhe nga nje shqelm bytheve per kenaqesi thjesht personale te jap voten per te te bere mbret

 2. Dorëheqja ka skaduar si opsion nga vettingu! Hetimi do te kryhet gjithsesi. Para 1 viti e gjysem mernin imunitet tashi ket timin!

 3. PoDrogesRamesXhafesDheTahirit....Termet termet ia ke .iii nanen krejt :-D Rilindje :-D thotë:

  fugshpumsat ne aksion!

  per dijeni 1 : pse gjihte ky vrer ??

  agim bendo ka denuar ramiz aline dhe bllokmenet e tjere.

  per dijeni 2 : pse jep doreheqjen nga vetingu ???

  agim bendo del ne pension ka lindur ne vitet 50. me kete rast nuk i plas trapi fare per karieren dhe i heq mundesine plehrave qe ta nepergojojne apo qelbesirave te rames ne vetingo-shkerdhatesine e deshtuar

  1. une rilindjes i shkrdh motrat mengjes, dreke dhe darke po dhe kte Bendon mos na e bej hero mo vlla se sh korrupsion ka bere

 4. Agim Bendo eshte nje nga plerat e sistemit te drejtesise qe ka vene pasuri te paligjeshme dhe jo vetem ti sekuestrohet pasuria por dhe ta fusin brenda ca vjet qe ta kuptoje sesi funksionon drejtesia

 5. Keta jane kanceri i shoqerise sone dhe jo politikanet.
  Keta moterq..r te korruptuar deri ne palce, leku i ka bere qe mos te jene ne gjendje te dallojne kriminelin me te rrezikshem nga nje te emeruar per Nobel per paqe !
  Keta gjyjates e prokurore jane arsyeja qe politikanet tane tallin menderen me popullin se nuk i ndjek kush penalisht.

  Pse nuk arrestohen te gjithe ata qe nuk kalojne vetingun dhe qe nuk jane ne gjendje te vertetojne burimin e pasurive? Pse nuk ju sekuestrohen te gjitha pasurite ketyre maskarenjeve?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu