• |
ide | kryesore

Qeveria ndryshon buxhetin, por nuk sqaron nga i ka hequr paratë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Qeveria ka ndryshuar buxhetin e vitit 2019 duke rishpërndarë fondet mes disa sektorëve përmes një akti normativ. Më shumë para kalojnë tek pushteti lokal që përfiton një rritje të shpenzimeve me 4 miliardë lekë, ministritë e Bujqësisë, Mbrojtjes dhe e Brendshme. Duke argumentuar këto lëvizje në buxhet, ministrja e Financave Anila Denaj konfirmoi gjithashtu një shtesë fondi edhe për organet e reja të drejtësisë. Por qeveria nuk sqaron se nga janë hequr fondet që do rishpërndahen.4 Comments

  1. Po shume mire….. pse duhet ta sqaroj. Punet e financave ne France vetem Luigji i 16 dhe Jacques Necker i administronte. Ketu jane bere te gjithe derrat analista, kush i ftoi njehere ???????kemb mbi kemb. Vari lesht e trapit. Fahri Balliu politikan, ndoka ne vend te behej boksier u be politikan, ai kokloqja tjeter analist, gaz bardhi ne bend te behej aktivist i lqb u be antar i pd ore ndiqni thirrjen brenda vetes …..

  2. Jane hequr nga pagesat per vendime gjyqesore dhe te kompanive. Thjeshte me idene ti shtyjme keto borxhe per qeverine tjeter

  3. po edhe pse te gjitha vendet e zhvilluara kane plot informacion sesi ky u be kaq i pushtetshem, ndejten duarkryq duke bere analistat qe me pas te bejne moral. tani kjo qe bene rama ka miratimin e plot , ne menyre jo direkte, nga BE. i plasi trapi atyre o budallej. vazhdoni ham ham…kshu eshte bota, ti punon tjetri te vjedh dhe ne fund finalizohet me nderhyrjen e vendeve te zhvilluara evropiane qe te bejne per budalla duke te te thene…morali i historise “ska gje po he”….as mos e rruni karin fare, me keq do behet

    1. te pasurit qe vodhen do pasurohen jo vetem me leke por edhe me pushtet te perjetshem. kuptuat si ecet sot ne jete edhe ne 2019 ? tani shkoni kapni ambasadoret evropian prej dore qe te kaloni rrugen per ne hale. e bukur kjo “kemi vetem nje jete, shijoje”….te bejne budalla me zor se nuk mund te bejne prap 1945

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu