• |
ide | kryesore

Arrestimi i të afërmit të deputetit të PS-së, Berisha: Rraja i partisë zbatoi urdhrat e Ramës

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar arrestimin e Redjan Rrajas, në cilësinë e njërit prej autorëve të dyshuar të atentatit të javës së shkuar, ku mbeti i plagosur prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja, shoferi i tij, Andi Maloku dhe Landi Muharremi (Aleksandër Laho), i njohur si “i forti i Sukthit”.


Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në “Facebbok”, Berisha shkruan se Rraja, i afërm i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rrahja, ka zbatuar urdhrat e kryeministrit Edi Rama.


Më tej, Berisha sjell  në vëmendje çështjen e bujshme “Xhisiela”, ku ishin të implikuar i ndaluari i ditës së sotme dhe kushëri i tij, Rexhep Rraja, i cili kishte një lidhje dashurie me denoncuesen e kërcënimeve.

REAGIMI I BERISHËS
Rraja i partise zbatoj urdherat e Edvin Mafise!
Miq, sot u arrestua nje nga kriminelet, Redjan Rraja, anetar i klanit famoz kriminal te partise Rraja, i cili akuzohet se kishte gishtin ne shenjestren e caktuar nga Edvin Mafia kunder prokurorit Ndoja. Per t’u njohur me mire se cili eshte Redjani i partise po ju rikujtoj biseden, kercenimin e tij te oficerit Emiljano Nuhu, i cili denoncoi sjelljen shtazore, sadiste te djalit te kreut te klanit mafioz Rraja, deputetit te Edvin Mafise, Rexhep Rraja. Ne bisede Redjoni i Edvin Mafise sipas procesverbalit te dosjes i thote oficerit Nuhu se ketu ne Fushe Kruje ligjin e bejne Rrajat dhe jo policia. Miq, diten e atentatit nxora statusin se eleminimin prokurorit Ndoja e donte Edvin Mafia per shkak te Kepit te Rodonit.

Rraja eshte vetem njeri nga vrasesit e partise qe implikon Edvin Mafine.

Te shohim per te tjeret?! sb

Komunikimi në Whats App:
Ora 17:30 Nuhu lë komisariatin. Duke u kthyer nga puna në Ëhatsapp i vjen një mesazh:
-Jam Redjan Rraja. Ti ishe sot që more në pyetje Xhisiela Malokun?

Emiljano Nuhu: Po unë isha.
Redjan Rraja: Çfarë ke me ne që po krruan kurrizin?
Emiljano Nuhu: Nuk kam asgjë po bëj punën e shtetit
Redjan Rraja: Ku je të vij të të takoj pak nga afër
Takimi në lokal me Rrajat.
Më pas ne procesverbal tregon dhe bisedën e bërë në lokalin ‘Rich Mond’, ku ndodhi takimi mes tyre, ku ndër të tjera nipërit e deputetit i kanë thënë se në Fushë Krujë ligjin e bëjnë ata dhe jo ai.

Statusi:
“Eleminimi i prokurorit Ndoja lidhet me interesa direkt te Rames dhe mafies se tij ne Kepin e Rodonit.
Policia prej 10 ditesh e kishte ne “mbrojtje” prokurorin armik te Edvinit!
Akuza te renda per Edvin Mafine per atentatin kunder prokurortit Ndoja! sb
Doktorr prokurori Ndoja esht viktime e mafjes se kepit te Rodonit me ne krye vet Edi Ramen. Ai prej me se 10 ditesh ishte ne mbrojtje te shkalles me te larte te policise e cila me sa duket kishte marre detyre te realizoj “masen ekstreme”
qe njoftoj vet Edi Rama ne paralment prandaj ju keni shume te drejte kur shkruani se atentatin e beri mafja qevetitar,kjo situate nuk mund te vazhdoje me keshtu !Kryebanditi me mekembesin e tij lilipud kercenimet qe bene para dy javeve i realizuan me atentatin sot.”

6 Comments

  1. ka mundesi te jet ashtu si thua ti o saleh digjitali. ne fund te fundit edhe Rrumi qe u plagos, eshte ai qe rrahu biznesmenin libanez me porosin tende dhe te like floririt. prokurori qe u plagos eshte ai qe te ka dhen tokat ne lalz ty dhe like floririt. nje byth vend eshte shqiperia, edhe kriminelet shkojn sipas pushtetit, njeher me ty e pastaj me keta. keshtu eshte ky muhabet o saleh digjitali. ti ike u pordhe e u plake po le nje trashegimi te shemtuar per njerezit e ketij vendi, dhe keta kelyshat e bllokut, si specialista qe jan vazhdojn ne te njejten rrug. ishalla e kan seriozisht amerikanet me ate punen e reformes zgjedhore.

  2. Dosja e gjygjtarit ikonomi qe ti me bandat e tua I vure tritolin qe ti e ke per zemer,ti more pusht kur ishe kryeminister pse nuk I arrestove vrasesit e tu,se ky tjetri njerin e rrasi brenda tani ti vazhdo ha Mut,prit dhe pak o salih tritoli kur te dalin dosjet e pronave qe ti dhe meta me gjygjtaren e durresit qe dha doreheqjen I keni pervetesuar keto prona,po kryetaret e pd te komunave ne ishem qe kane bere para duke I tjetersuar keto prona nen emrin tend o salih,por ti vazhdo ha Mut

  3. Doli vampiri,shkaktari,iniciusi dhe krijuesi i shtetit rrumpalle dhe leshon helm dhe vrere kunder te gjitheve,ik mor plak matuf se ti ke vrare e prere sa nuk ka perendi te ti laje mekatet,keshtuqe nga bytha do te dali shpirti mor agjent serb dhe antishqiptar i qelbur,ptfuu fare e keqe….

  4. Sali Berisha ti që ia shkërdheve robt komunizmit, shkërdhejua edhe njëherë këlyshëve të tyre. Zoti të ndihmoftë në këtë mision e tu bëftë dita njëmijë.

    Vdekje komunizmit dhe rilindjes komuniste.

  5. Komunizmi me te vertete ishte nje tragjedi, por tragjedia me e madhe per popullin shqiptar ishte tranzicioni nga komunizmi e ne duart e tua o plak shpirt kazem. Do na duhen edhe 100 vjet te cbejme gjemat e tua.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu