• |
ide | kryesore

Basha përgjigjet për vilën e re. Shiheni vetë nëse ju bind

-Instant, Të fundit

Lulzim Basha ka folur sot për vilën e re  ku është vendosur me qira në emisionin “Përballje” të Lutfi Dervishit në TVSH.


Ajo çfarë kërkohet nga lideri i opozitës janë standardet minimale të transparencës. Ju keni thënë që keni kaluar me qera përkohësisht, por ndoshta njerëzit do të kërkonin një kontratë qiraje…
Këto janë gënjeshtra të cilat janë shpërndarë nga qeveria, me synimin cinik për të hequr vëmendjen nga lista e gjatë e dështimeve të kësaj qeverie. Sqarimet e mia kanë qënë të plota dhe shterruese. Por, unë nuk kam ndërmend t’i hyj dhe të bëhem pjesë e kësaj loje me të cilën ka për qëllim, pikërisht, për të hequr vëmendjen nga e vërteta e hidhur me të cilat përballen sot shqiptarët. Prandaj detyra ime është të jem me shqiptarët, ky është edhe qëllimi i turit në të cilin jam përfshirë dhe do të vazhdoj, për të dëgjuar të vërtetat dhe jo gënjeshtrat që kanë për qëllim pikërisht të heqë vëmendjen nga këto të vërteta. Janë gënjeshtra të pastra pa asnjë bazë. Gjithçka që është hedhur nga ato media të kontrolluara nga qeveria, janë të gjitha gënjeshtra.


Është sqaruar gjithçka. Kam lëvizur me qira për një përiudhë të përkohshme dhe nuk kam asnjë lidhje me asnjë oligark dhe nuk do të kem lidhje me asnjë oligark. Sulmet ndaj meje kanë për qëllim të heqin vëmendjen nga këto të vërteta. Dhe nuk kam për t’u tërhequr nga beteja ime kundër asnjë oligarku dhe asnjë të inkriminuari. Pra, kanë për qëllim vetëm të heqin vemendjen nga të vërtetat e hidhura, nga lista e gjatë e dështimeve të kësaj qeverie. Nga negociatat, me Kajmakun, atentatet mafioze kundër prokurorëve. Sa herë që Edi Rama dhe qeveria ndodhën në këto vështirësi, fabrikojnë gënjeshtra kundër meje përsonalisht dhe kundër familjes time.

Mund të botoni një faksimilje të kontratës dhe nuk do të merreshin më me ju.
Shiko, kontratat dhe gjithçka tjetër janë të depozituara dhe këto i dinë fare mirë të gjithë. Qeveritarët dhe tellalët e tyre i dinë fare mirë sepse gjithçka është publike. Ajo që po ju them është kjo: E gjitha është një gënjeshtër, pa asnjë bazë në realitet dhe që ka një qëllim të vetëm: të heqë vëmendjen, në rradhë të parë nga lista e gjatë e dështimeve të Edi Ramës dhe së dyti nga të vërteta e hidhura të shqiptarëve.

Po jua them edhe njëherë zoti Dervishi. Unë refuzoj të bëhem pjesë e kësaj loje të ndyrë me një qëllim politik, të heqë vëmendjen nga dështimet e kësaj qeverie, nga të vërtetat e hidhura të shqiptarëve. Koha ime, e cila nuk është vetëm e imja, por është e qytetarëve shqiptarë, është e opozitës, është e interesit publik, do të shkojë tek interesi publik dhe interesi publik, është kjo që po bëj. Bashkëbisedimi me qytetarët, evidentimi i këtyre të vërtetave të hidhura dhe ardhja së bashku tek zgjidhjet e përbashkëta për ta nxjerrë vendin nga kriza.


10 Comments

 1. Gazetari i kerkon faksimilje te kontrates se shpise per transparence kurse ky ia fut pordhe e grin sallate me jo Rama jo Kajmaku e dreqi apo shejtani.
  Ore kontraten ore zoteri, po ose jo dhe mos na shkruaj roman.

 2. Ca problemi ka? Basha nuk e ka mohuar pasurine e vet dhe nuk ka deklaruar se ka vetem 3.000 euro me arke kursimi

 3. Mendoj qe Basha duhet te jete transparent dhe i besueshem, duke predikuar jo me fjale por me vepra. Pse jo, duke treguar edhe kontraten e shtepise. C´nevoje kishte te merrte nje shtepi me qira ne ate zone? Dhe pastaj pret qe shtresa gri e shoqerise shqiptare ta mbeshtese? Jo mor zoteri, duhen vepra dhe jo fjale.

 4. E di qe ju dhimbset Luli, por qe eshte nje kokrra e mashtruesit dhe hajdutit nuk do as mend as kalem. Per cdo mashtrim te tij i thote popullit mos me shikoni mua por shikoni Ramen. Ik mor se qenke njeri shume fallso dhe ti!

 5. NUK NA RRUHET KARI TEK VILA , BILES TA GEZOSH . BEJE NDRYSHIMET NE SISTEMIN DHE KODIN ZGJEDHOR , BEJ NDRYSHIMET KUSHTETUESE RRENJESORE DHE JE OK ME MILETIN . PO NUK BERE KETO TE GJITHA ÇA KE ME VILA E STERVILA NJE DITE DO TI SHOHESH TE SHKRUMBUARA .

 6. Ku ka punu kamarier ky? sa lek paska ber me kamarierllik dhe pune perkthyesi. kushedi sa e ka pasur rrogen.

  1. Rroga ne UNMIK varionte nga 5 deri 10000 dollare ne muaj,Jane te deklruara qe ne 2005 per njerez qe jane njerez dhe jo hoora rilindas,Jane botuar edhe borderote e pagave faksimile te vertetuara nga UNMIK

 7. Bir Selmon i nones ke te qash ma para ketu, Ramen apo Bashen?. O Bashe po behu o burre pak i zgjuar, shif Salen rri ne nje apartament modest, çke me non qe te ha bytha!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.