• |
ide | kryesore

Arrestimi i Redjan Rrajës, reagon deputeti i PS-së

Lajme, Të fundit

Deputeti socialist, Rrahman Rraja, në një lidhje telefonike ekskluzive për Ora News ka mohuar që Redjan Rraja, i arrestuar si i dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, të jetë nipi i tij sikundër u raportua në media.


Rraja tha se 34-vjeçari është një i afërm i tij dhe se nuk ka shumë njohje dhe lidhje me të për shkak se ai më shumë ka qëndruar jashtë.


Gjyshi i Redjanit me babain tim janë vëllezër prej babait. Ai është i afërm, në Nikël ne jemi mbi 170 persona që kemi një mbiemër Rraja, ku të gjithë kemi pasur një gjysh që e ka pasur emrin Ramazan.

Kushdo që të jetë duhet të përballet me drejtësinë dhe të marrë dënimin më maksimal. Nuk kam asnjë njohje, Redjani më shumë  ka qëndruar jashtë se në Shqipëri. Ka pasur një profesion dentist që ka punuar dhe kaq”, tha Rraja./ RTV Ora

14 Comments

  1. O robt ti qifsh,o Niklagjiu i mutit,o rrace flliqt.po ju ne kohen e Everir skeni dit me dal ne Fushe-Kruje e u bot kto qe jeni sot.fisi juaj e flliqi ate vend.kur te kesh ndonje intervist ,tregoi lexusve e komentuesve per se i mban syzet.cfar fshihet ne ato syze qe ti mban,trego historin tende kush ke qen e kush je.

  2. Dentist qe ka qendruar gjithmone jashte, vetem kete kusherinin tend po shohim. Te gjithe duan te vijne te punojne si dentist ne shqiperi ndersa ky “Dentisti” vjen vetem kur ka “sebepe” ne shqiperi. Fisi Rraja ne pergjithesi eshte fis i mire, perjashto ndonje surrat si ty, djali yt e ndonje dentist tjeter……..

  3. PD,ose me sakte Berishoviç vazhdojne akoma luften e klasave ku meqense kusheriri i trete eshte kriminel,automatikisht duhet te shpallen kriminele gjithe fisi(meqe ra fjala po gjyshi i Sales kur erdhi nga Serbia ne Viçidol pse mori mbiemrin Berisha??!!)

  4. Qe nga Rahmoni,e i gjithe soji i tij,jo deputet,por as edhe ne pune te shtetit,nuk duhen pranuar.Kriminela ,te lindur.Imagjino,qe fikjen e cigares ne lekuren e nje femre (sido qe te jete ajo),e quajne perkedheli dhe shaka,bile e detyrojne edhe femren,qe t’a deklaroje para gazetareve,se ndryshe-ajop e din.Dhe me keto,jo vetem qe punon,Taulant Balla,qe komisar Nuhu,ka deklaruar as ka shkuar ne komisariatin e Krujes,per te mbuluar veprat e ketij krimineli e te te birit te tij.Dhe te jeni te sigurte se Balla,nuk ben asnje veprim,pa urdherin,apo porosine e Rames.Moj Kasolle,ku na mblodhe!!!!! Dhe tani po dalim kusherinj te trete,nga kusherinj te dhjete ,qe ishte Saimiri i Tahirajve,me Habilajt e Vlores se Hashashit,droges,e trafiqeve te te gjitha llojeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu