• |
ide | kryesore

Arrestimi i Redjan Rrajës, vjen reagimi i kryeministrit Rama

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas arrestimit të Redjan Rrajës, kushëririt të deputeti socialist, Rrahman Rraja, në cilësinë e një prej autorëve të dyshuar për atentatin ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja.


Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”, Rama shkruan se e përshendet zbardhjen e ngjarjes kriminale, duke theksuar implikimin e Ndojës, të akuzuar më parë prej tij dhe zv.kryeministrit Erion Braçe, për lidhje me krimin e organizuar.


Duke iu referuar ngjarjes, shefi i qeverisë përforcon deklaratën e tij të mëhershme ku kërkoi shpalljen në kërkim me ligj nga Parlamenti të një grupi prokurorësh dhe gjyqtarësh, që sipas tij janë pjesë e një grupi “Kap ça të kapësh (KÇK)”. “Do t’i nxjerrim ‘ujë të zi’ foleve të krimit të organizuar dhe do të reagojmë frontalisht ndaj gjykatësve e prokurorëve të inkriminuar, që duan ‘të kapin ç’të kapin’, deri ditën kur kanë radhën e spastrimit nga Vetingu,“- shkruan ndër të tjera Rama.

Ndërkohë, në reagimin e tij, Rama nuk e ka komentuar faktin që i dyshuari kryesor i atentati është i afërm i deputetit socialist, Rrahman Rraja, i përmeduar edhe më parë në lidhje me çështjen “Xhisiela”, ku ishte i implikuar i biri, Rexhep Rraja, si edhe kushëriri i tij që u ndalua sot.

Postimi i Ramës:

Përshëndes me respekt punën e shkëlqyer të Policisë së Shtetit për zbardhjen e ngjarjes kriminale, ku u implikua edhe prokurori i Durrësit👍Brenda muajit Ligji Special kundër personave të dënuar, akuzuar a hetuar brenda/jashtë vendit për krim të organizuar apo krime të rënda dhe masat speciale kundër KÇK-së👊 Do t’i nxjerrim “ujë të zi” foleve të krimit të organizuar dhe do të reagojmë frontalisht ndaj gjykatësve e prokurorëve të inkriminuar, që duan “të kapin ç’të kapin”, deri ditën kur kanë radhën e spastrimit nga Vetingu #DerinëFund #ZeroTolerancë

 

16 Comments

 1. Po te gjitha keta kriminele nga foleja jote e ridhjerjes po dalin o palaco. Sa here qe pellet ti te plas gjitmone uturaku ne dore

 2. Ik ore legen ftyr qen nuk ishe ti qe fole per zhdukje te prokuroreve dhe gjyqtareve , ja qe u zhduken dhe po zhduken nje nga nje,

 3. Cfare rrace e ndyre shpellaresh komentojne ketu,ky I arreston,kurse keta duan qe rama ta mbaj drejtor si salihu me sefgjinin qe ishte pandehur dhe firmoste shkresat e tatimeve,krahasojeni keto dy raste o shurrsat e salihut

  1. Shurren duhet ta kesh kompleks te madh besoj. Akoma vazhdon ta besh ne breke kur shikon liderin suprem ne televeizion? Po kur Fusha Shpk merr tenderin e redhes, mbushesh komplet. Ore rraceqire i kuq, a e nuk e shikon qe ketu eshte nje sistem i tere qe vjedh, grabit, vret dhe genjen diten per diell, ti tregon histori me drejtore e sefgjin. Kush i vuri deputete, kryetare bashkie, ministra te brendshem? Apo era e shurres te ka bllokuar edhe trurin e kuq?

 4. kjo eshte shquiperia dhe qeveria qe ndertove ti bashke me kriminele. te paktren dil e kerko te falur popullit per demin e madh qe imkrijove me keto banda kriminale te ushqyera nga ti si pjese e bandave qe jeni qe i keni r krijuar dhe mbrojtur ju i keni dhe me vidio qe i keni mbrojtur deri ne fund ne intervist a te ndryshme si rroshin e kavajes, ndocin, doshin, dakon, ndoken .deri te …. kajmaku dhe nuk e dime akoma dhe sa te tjere i

 5. O ju uji i zi ju perpifte me shume sec ju ka perpire e mos dalshi me ne siperfaqe te dheut. Del lektyra edhe shkruan. E keni ne ball te shkrujt ca jeni. Ne ball.

 6. Rraja jane fis i mrekullueshem ne boten qe ka ngrit Edi! I falet nese qijne pak vajzen e Erion Braces… Madje i falet edhe kur jane shtate veta me vajzen e Erionit

 7. Meqë të gjithë po i dalin kriminelë, ky duhet të ndrrojë emrin e Partisë së tij private dhe ta quajë “Partia krimenele – mafioze – rilindase”. Ndryshe, si do ta justifikojë krimin e ngritur në sistem.

 8. Ky I fut ne burg ju hani Mut dhe ju nga inati masturboheni duke ke pare foton e salihut kur te vetet I mbante ne poste drejtuese I paguante dhe rrogen dhe ne fund dhe parate e gjygjit,o shurranjosi Al mos u merzit nga e verteta qe te them,erdhe nga pidhi satom ne tirone dhe vazhdon te jeshe shurrs

 9. Pritet qe KM te formoje nje GR parlamnetar te kryesuar nga Tom Doshi dhe Rrahman Rrahja per strategjine e luftes ndaj bandave.Ky esht lajmi fundit nga TV poronopropagandistik ERTV

 10. Komentet jane te kota.Duhet Arrestuar direkt kryeministri i Rilindjes Rama,dhe do shikoni se te gjithe kriminelet qe direkt apo indirekt jane derivate te rilindjes,do te zhduket nga Shqiperia,ose ata me pak te expozuarit,do te struken der sa t’i harrohen bemat e tyre.Kryeministri i Shqiperise,eshte KARREMI i krimit,droges,trafiqeve,vjedhjeve,shkaterrimit te pronave dhe qetesise,si dhe te varferise se skajeshme ,qe kemi.

 11. Ky eshte KM me rrumpalle qe ka pas historia e Shqiperise. Komplet rrumpalle. Dime raste pafund qe administrata tall karin me popullin. Ku oligarket grisin faturat e inspektoreve te rrumpalles e sqijne njeri as shtet asgje, ku krimi ben ligjin dhe vdesin njerez te pafajshem, ku te shkosh ne ndonje bashki ne nje qytet te caktuar te shqiperise (dhe jo vetem ne Tirane se nuk eshte Tirana = Shqiperi sic kujton Lali Sumqim Eri) e gjen bosh me jave te tera se mund te jene me pushime. Rrumpalle totale sinqerisht. Ky KM del me deklarata zhulse. Nejse ste ben me asgje pershtypje por imazhi i nje shteti orgji eshte vizioni ose karakteri i nje koke shteti. Rrumpalle totale. Seriozisht duhet me talle karin me shtet e me institucione, te gjithe ne, u pa puna. O me ja fut vrapit se ketu ka marr fund cdo gje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu