• |
ide | kryesore

Si u vra shqiptari 21-vjeçar nga bariu italian/ Shkak një derr që zbuloi kokainën

Lajme, Të fundit

Mediat italiane kanë publikuar detaje të reja nga vrasja e shqiptarit Andrea Ndoja në 9 maj 2018 në Itali. Sipas të njëjtave burime shqiptari kishte qenë pjesë e një grupi të trafikut të kokainës. Nga hetimet që zgjatën nga shtatori 2018 deri në mars 2019 u zbulua se autor i vrasjes ishte një bari italian i quajtur Giulio Sale. Ai është vënë në pranga së bashku me 3 shqiptarë të tjerë.


Së bashku me viktimën kishin krijuar një rrjet të trafikut të kokainës të cilën e gropoznin në pyll në kavanozë të mëdhenj. Nga hetimet u zbulua se shkak për grindjen është bërë një derr që kishte gërmuar pranë një kavanozi me kokainë duke e shkatërruar atë.


Nga zbardhja e tablateve telefonike dhe mesazheve në whatsapp shihet se ata fajësonin njëri tjetrin për humbjen e drogës. Grupi qarkullonte rreth 2 kg kokainë në muaj të cilën e shisnin nga 80 në 100 euro/grami. Autori i vrasjes u dënua me 16 vite burg pasi pranoi një proces të shkurtuar. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu