• |
ide | kryesore

Aksident i rëndë në Librazhd, një i lënduar drejt Tiranës

Lajme, Të fundit

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Librazhd.


Drejtuesi i një automjeti ka humbur kontrollin gjatë një parakalimi të gabuar dhe ka dalë jashtë trasesë së rrugës, duke u përplasur me një masiv shkëmbor.


Mësohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Kthesat e Murrashit”.

Si pasojë e përplasjes, kanë mbetur të plagosur drejtuesi i automjetit, Valmir Baçe, nga Erseka, nëna e tij, Myriban Baçe, 69 vjeçe, dhe e motra, Adelina Baçe. Të lënduarit janë transportuar me urgjencë drejt spitalit për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Sipas burimeve spitalore, mes dy të plagosurve, e moshuara ka pësuar plagë të rënda dhe po transportohet për në spitalin e Traumës në Tiranë. @Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu