• |
ide | kryesore

Protestat në Kili dërgojnë finalen e Libertadores në Perù

Sport

Finalja e Conmebol e Kupës Libertadores do të luhet në Lima, në Perù, në 23 nëntor e jo më në Santiago, për shkak të tensioneve të brendshme që akoma po ndodhin në Kili. Vendimi, lexohet në një komunikatë të Conmebol (Konfederata e futbollit amerikano-jugore) është dakordësuar me presidentët e Flamengo e River Plate (dy skuadrat finaliste) përvec se me Federata e Argjentinës, Brazilit e Kilit.


“Rrethanat e reja të forcave madhore, duke konsideruar sigurinë e lojtarëve, publikut e të delegacioneve, kanë motivuar vendimin për të spostuar finalen e Conmebol Copa Libertadores 2019 në Lima, në Perù, duke ruajtur si datë atë të 23 nëntorit”, shkruhet në komunikatën për shtyp.


3 Comments

 1. (MIREL SE VINI N TO TEMPULLIN SPIRITUALE METERORE MJETORE). A po kaloni vështirësitë në jetë, keni nevojë për të pasmet tuaja, magji të parave, magji bukurie, magji kthimi ose çfarëdo lloji të magji A dëshironi pasuri, ose lumturi, ose një shok E.T.C. Unë jam një specialist i dashuruar i humbur kam ndihmuar kaq shumë njerëz në të gjithë botën për të hedhur shqiptim 1. të rikthejë një dashnor të humbur 2. fitojë zemrën tënde të dashur 3. ndihmo njerëzit e vetëm për të gjetur partnerë 4. të jenë të martuar 5. tërheqje dashurie 6. Problemet e martuara dhe divorci 8. Pjesa e dashurisë 9. Problemi i veshkave të gjitha llojet e sëmundjeve me të cilat mund të më kontaktoni në whatsapp me (+2348158911896) Ose me email në: [email protected]

 2. (MIREL SE VINI N TO TEMPULLIN SPIRITUALE METERORE MJETORE). A po kaloni vështirësitë në jetë, keni nevojë për të pasmet tuaja, magji të parave, magji bukurie, magji kthimi ose çfarëdo lloji të magji A dëshironi pasuri, ose lumturi, ose një shok E.T.C. Unë jam një specialist i dashuruar i humbur kam ndihmuar kaq shumë njerëz në të gjithë botën për të hedhur shqiptim 1. të rikthejë një dashnor të humbur 2. fitojë zemrën tënde të dashur 3. ndihmo njerëzit e vetëm për të gjetur partnerë 4. të jenë të martuar 5. tërheqje dashurie 6. Problemet e martuara dhe divorci 8. Pjesa e dashurisë 9. Problemi i veshkave të gjitha llojet e sëmundjeve me të cilat mund të më kontaktoni në whatsapp me (+2348158911896) Ose me email në: [email protected]

 3. Aplikoni për një kredi të shpejtë !!!!!!!!!

  A kërkoni fonde për të shlyer kreditë dhe borxhet? E gjen veten në një
  pak probleme me faturat e papaguara dhe nuk e di se ku mund të shkoni ose ku të bëni
  kthehet? Po në lidhje me gjetjen e një firme me reputacion të Konsolidimit të Borxhit që mund
  ju ndihmojnë në uljen e kësteve mujore në mënyrë që të keni të përballueshme
  opsionet e shlyerjes, si dhe hapësira për të marrë frymë kur të vijë fundi i
  muaji dhe faturat duhet të paguhen? Ashtondillonfirms Kredia në shtëpi është
  përgjigjen. Ulja e pagesave për të lehtësuar tendosjen e shpenzimeve mujore. Nëse jeni të interesuar me mirësi WhatsApp +1 (347)808-5696 OSE Email: [email protected]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu