• |
ide | kryesore

Basha takim me të rinjtë në Vlorë: Në qeverisjen e PD-së paga minimale do të jetë 300 euro

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve me të rinjtë. Kësaj radhe ai u ndal në qytetin e Vlorës. Basha ka premtuar para të rinjve rritje të pagës minimale në 300 euro.

‘Paga minimale do të jetë 300 euro në qeverisjen tonë. Rritja e pagave në sektorin privat realizohet duke hequr disa taksat që kjo qeveri i çon në xhepa të paditur. Pra duke krijuar lehtësi që të investojnë tek punëmarrësit’, tha Basha.


Një ditë më parë kreu i PD-së ishte në Shkodër. Ky tur takimesh do të vijojë në të gjithë vendin. Ai ngjan me një ‘nxehmje” paraelektorale, ndonëse deri më tani s’ka shenja për zgjedhje të parakohshme.

©LAPSI.al

12 Comments

 1. OPO BEJE SA ME PARE NDRYSHIMET DHE LERIT KETO DOKRRA .
  JE I PA BESUESHEM NESE NUK BENE NDRYSHIME .
  AMERIKEN NA PREMTOJ EDHE PALLOSHI I ANETES POR NE FUND HELLIN NE BYTH JUA DHA TE GJITHEVE.

 2. Bravo . Por a mendon se je i besueshem me keto qe thua ? Per mua te gjitha jane pallavra nese nuk behen ligje te mira . Pa ndryshuar kushtetute dhe gjithçka tjeter te ndryshueshme ne interes te pergjithshme te vendtit , te gjitha te tjerat jane thjesht demagogji e paster . Ligji dhe vetem zbatueshmeria e ligjit te bejne te besueshem . Kemi humbur shpresat nga te gjitha institucionet , ktheni besimin tju votojme .

 3. NDRYSHO KESHILLTARET O BASHA I PASKE SERVILA QE VETEM TE GENJEJNE DHE TE BOJNE FRESK .
  PO PATE KETE MENDJE ATY RRI SE MIRE JE , AS LANEN NUK E KAJON DOT .

 4. Sa te papergjegjshem kur premtojne. Te premtosh dhe te mos e mbash eshte gjynah i madh. E ke borxhin 80%. Jeton me lek flet per€. Jemi ne nje vend pa prodhim prej 30 vitesh. Dhe sa te duash ti permendim. Ku do ti gjesh keto leke? Pse genjeni o shqiptare.

 5. po ti po e hap qe po e hap thesin, beje 350 euro se pa qeder eshte. Si 300 si 350 te dyja genjeshtra jane.

 6. Te futesh ne debat te disa komentueseve eshte idiotizem analfabetik, sepse ne mendimet e logjiken e ketyre, nese do ishin kaqe objektiv sa dhe c;shprehen per utopine e premtimeve te Bashes, duhej qe kete kryeminister keta, e i tere populliduhej ta kishin zene me shkelma, e ta shporrnin ne koshin e plehrave. Por kesi njerezish, qe kane ne kurriz nje mal me vuajtje, e perdhunim shteterorne te gjitha fushat, na thone se s;n paskan besim tek premtimet e Bashes, e qe pranojne me mire kriminelin e jetes se ketij populli tua marre avash, avash sic po edhe po vepron. Po te keni aresyen, dhe denoncimet e vjedhjevemashtrimet me fondet publike, koncesionet, pppte, e abuzimet me llogarite e taksave qe i rripen ketij populli, besoj se baza e premtimit te z; Basha, mbeshtetet mbi kete e keto te ardhura qe te vihen ne sherbim te popuult , plus edhe investimet e huaja, qe edhe ju duhet ta dine se ne pushtetine rilindjes kane qene 0. dhe me mire eshte qe edhe ju te keni shprese, se dicka, apo me mire per mireqenien e popullit do te behet, pa ndryshim sistemi mos prisni rritje ekonomike. Shpresa vdes e fundit, por kerkesat demokratike , jane ne vazhdimesi ne rritje.

 7. Me ke do ti japesh keto Euro, me minister pune Duken apo me minister mbrojtje Mediun…Fut edhe Nardin Minister shendetesie dhe e mbarove se biznesin ta ben Arber Malltezi..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu