• |
ide | kryesore

Kadri Veseli thirret në Gjykatën Speciale, reagon Rama

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas ftesës për Intervistë që Gjykata Speciale në Hagë i bëri kreut të PDK-së, në Kosovë Kadri Veseli ka reaguar kryeministri Edi Rama.


Në një postim në Twitter, Rama solidarizohet me Veselin, ndërsa shkruan se të intervistuarve nuk u mbetet gjë tjetër veçse e drejta për të treguar të vërtetën për të drejtën e fituar me luftë.


“Sado e padrejtë ftesa për në Gjykatën Speciale për luftëtarët e UÇK, nuk mbetet tjetër veçse e drejta për të treguar të vërtetën për të drejtën e fituar me luftë nga një popull, që pa Ushtrinë Çlirimtare do të ishte ende i mohuar në të drejtën e tij! Solidarë me Kadri Veselin”, shkruan Rama.

6 Comments

 1. Solidar me Kadri Veselin dhe asnje rrjesht per Ramush Haradinajn??? Ne fakt nga miku i ish ministrit te Millosheviçit (Vucic), s’mund te pritej me shume!!! Perfundimisht je kokrra legenit surrelso!!!

 2. Macron: E shpetuam Shqiperine nga poshterimi. Si ta kuptojme kete.
  Kush e poshteroi.
  Ky merret me gjera qe nuk i takojne.
  BB: Korupsioni eshte rritur 2 deri 3 here ne krahsim me 2013. I kujt eshte faji.
  Doli dhe fajtori i konfuzionit ne rruget gjate shirave. TCh e dha: eshte nga problemi me fshireset e xhamave.
  O popull. Sa gjera vehen nen emerin tend.
  Pergjigje nje mut.

 3. Problem me fshireset e xhamave?! Hahaaaaaaaa. Injoranca e ketyre nuk njeh kufij. Po ne dore te vjollces…… ca mund te presesh?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu