• |
ide | kryesore

Plagoset rëndë punonjësi i IKMT-së, goditet nga banorët e Astirit

Lajme

Një punonjës i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit (IKMT) është goditur nga banorët e zonës së Astirit. 

Ngjarja e ndodhur paraditen e sotme është denoncuar nga IKMT-ja, sipas së cilës punonjësi i lënduar, shtetasai me iniciale A.B., 50 vjeç, ka pësuar fraktura në koke dhe duar.


Ai eshte transportuar me urgjence ne spitalin ushtarak per te marre mjekimin e duhur. Punonjesi i IKMT, ishte duke kryer detyren, teksa lajmeronte poseduesit e disa objekteve ne kete zone se jane pengese e zbatimit te projektit te Unazes se Madhe”- njofton IKMT-ja.

NJOFTIMI I IKMT

Nje ngjarje e rende ka ndodhur sot paradite ne “Astir” me banoret e kesaj zone dhe nje prej punonjesve te IKMT gjate kryerjes se detyres. A.B, 50 vjec, eshte goditur me mjete te forta nga banoret duke i shkaktuar frakture te forte ne koke dhe ne duar. Ai eshte transportuar me urgjence ne spitalin ushtarak per te marre mjekimin e duhur. Punonjesi i IKMT, ishte duke kryer detyren, teksa lajmeronte poseduesit e disa objekteve ne kete zone se jane pengese e zbatimit te projektit te Unazes se Madhe. IKMT denoncon fort kete akt barbar mbi punonjesin e saj dhe kerkon nga organet perkatese te shtetit te marrin masat e menjehershme per venien para pergjegjesise se autoreve. Po ashtu IKMT u ben thirrje banoreve dhe qytetareve, se punonjesit e saj jane ne sherbim te ligjit dhe komunitetit dhe nuk do te terhiqen per asnje moment nga detyrat e tyre, pavaresisht sjelljeve rrugacerore, barbare dhe te paligjshme.

 

Lajmi është në përditësim…

1 Comment

  1. Ku jeni futur o shpellare shurrsa o rrace e krijuar ne labratorin salih me omgj,nuk ndjeheni mire kur ju thone shpellare,por ju e meritoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu