• |
ide | kryesore

Rama nxjerr foton e Lleshajt me Alvin: Po kthehet në shtëpi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Alvin po kthehet në shtëpi” – shkruan Edi Rama në Facebook. dërsa jep edhe detaje për operacionin e shpëtimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS.


Rama ka publikuar dhe një foto të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj me Alvinin e vogël.


Kryeministri shkruan se ministri Lleshaj dhe një skuadër speciale e policisë shqiptare ka qendruar një javë në kufirin sirian dhe në bashkëpunim të ngushtë me partnerët italianë kanë larguar Alvinin nga Kampi dhe po dërgohet në ambasadën italiane në Bejrut.

Pikërisht në kë ambasadë Alvin do të pajiset me dokumente dhe më pas do të fluturojë drejt babait në Romë.

“ALVINI PO KTHEHET NË SHTËPI😍
Pas një jave në kufirin sirian, së bashku me një skuadër speciale të policisë sonë dhe në bashkëpunim të ngushtë me partnerët italianë, ministri ynë i brendshëm po përcjell në këtë moment Alvinin në ambasadën italiane në Bejrut, prej ku vogëlushi shqiptar do të pajiset me dokumentet e nevojshme e do të fluturojë drejt babait në Romë🤗

Një falënderim i veçantë për kryeministrin Giuseppe Conte, i cili u angazhua personalisht në ndjekjen e operacionit për palën italiane🇦🇱🤝🇮🇹
Faleminderit edhe dy organizatave humanitare që u bënë pjesë jetike e këtij operacioni tejet kompleks e të rrezikshëm, pa harruar konsullin e nderit të Shqipërisë në Liban, që luajti një rol të pazëvendësueshëm🙏
Por për ne, përpjekja nuk mbyllet këtu, sepse fëmijë e gra nga Shqipëria vazhdojnë të jenë peng në kampin-burg prej ku arritëm të nxjerrim Alvinin…”, shkruan Rama.Rama Fb

17 Comments

 1. Mora vesh qe ne Siri ishte edhe nje ekip special nga Bashkia, kryesuar nga vete Veliaj. Por per modestine e tij, nuk ka preferuar te dale ne foto.

 2. Eshte e gjithe pune e Kryqit te Kuq Nderkombetar dhe Gjysme Henes se Kuqe, por kyeministri i permend thjesht si “dy organizata humanitare”. Keta organizata nuk kane harruar madje ta shoqerojne Alvinin nga nje mjeke qe e ka djalin nen kontroll e do ta kete deri ne ambasaden e Romes, sa i takon shnedetit fizik dhe atij psikologjik.
  Keto jane fakte e jo prania e ministrit Lleshaj prej nje jave ne kufirin sirian.

 3. Mjeshter i propagandes dhe i vjedhjes se merites se tjetrit. Por e keqja se ky model qe ky monster perfaqeson po shkateron shoqerine. E shikoni LOLON Lleshaj sa i ngjan,po Lali Fikun qe e ka kaluar profesorin e tij dhe kjo eshte mbjelle kudo. Ata e imitojne ne gjeste,te folur bile dhe ne veshje.Shikoja para disa kohesh ministrat dhe zyrtaret lokale ne nje takim te gjithe me atlete te bardha , kjo eshte marezia e ketij sekti.Shqiptaret kete model te shemtuar duhet t’a largojne sa me pare

 4. Ik ore rrace anti njeri u bere ti njerzore pthuuuu rrace e degjeneruar as te vdekurit s te besojn ty e jo me populli yt.

 5. Turp e faqja e zeze per leshin e brendshem, qe perdoret si lecke bythe……….. TURPPPPPPPPPPPPPP. Ne cilen shtepi do te kthehet more funderrine, ne Itali apo ne shqiperi

 6. Ky është kulmi! Ndërkohë që në Shqipëri bëhen atentate mafioze, kryeministri i leshit nis ministrin e leshit brendshëm me një grup leshkosh të tjerë të rrinë në Liban në kufirin me Sirinë që të presin, derisa qeveria Italiane në bashkëpunim me Gjysmë Hënën e Kuqe dhe Kryqin e Kuq të sjellin Alvinin, për të bërë një foto që ta nxjerrin nëpër portale e gazeta.

 7. Z Minister duhet te beje edhe nje fotografi me femijet qe u hodhi gazin helmues ne shtepi te bregu i kumit,u prishi shtepine e tani jane si zogjte pa fole ne prag te dimrit.

 8. Ja dhe dy anet e medaljes ndyre qe Sali Shpella jua ka ijnetuar ne tru:
  E para, nese shteti nuk do te prononcohej do te quhej kriminel qe vret dhe masakron popullin e tij deri tek femijet etj., etj…………
  E dyta, tani qe qeveria eshte treguar aktive ne kthimin e Alvinit ne shtepi ajo, qeveria, ju qe jetoni dhe ushqeheni me llum nuk lini ndyresira pa nxjere nga mendja duke haritur deri atje sa te mos kurseni edhe femijet.
  Ky eshte niveli juaj dhe fatkeqsia me e madhe qe po perjeton Shqiperia nga te dy krahet.

  1. Ore je në rregull nga koka, çfarë lidhje ka prononcimi që thua zotrote me qëndrimin një javë të ministrit të brendshëm në Liban për të bërë disa foto me djalin. Detyra e vetme e ministrisë.së brendëshme ishte ta pajiste me dokumente sepse ishte shtetas shqiptar. Italianët shkuan deri në kamp e morrën dhe Gjysmëhëna e Kuqe e çoi në kufi me Libanin, ça pune kishte Lleshaj të shkonte atje?

 9. Hipokritët mashtrues bëjnë foto Duke buzëqeshur me fëmijë në krah nga ana tjetër hedhin gas lotsjellës kundër fëmijëve në banesat e tyre për ti nxjerrë në rrugë të madhe turp!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu