• |
ide | kryesore

Thuram në të 95′ komplikon kualifikimin e Roma. Basaksehir feston ndaj Wolfsberger. Espanyol 6 gola ndaj Ludogorets

Sport

Zhytet Roma në Europa League. Në javën e katërt të Grupit J skuadra e Fonseca ka humbur 2-1 me Borussia M’Gladbach dhe arrihet në klasifikim nga gjermanët në kuotën e 5 pikëve, duke komplikuar planet për kalimin e raundit. Në pjesën e parë skuadra gjermane zhbllokoi takimin falë një autogoli të Fazio (35′), por më pas argjentinasi barazoi llogaritë në të 64′. Në pjesën e dytë goli i Thuram (95′) ka befasuar verdhekuqtë.

Në sfidat e tjera, Manchester United ka fituar 3-0 ndaj Partizanit të Beogradit, si dhe triumfi fitorja tenistike 6-0 i Espanjolit ndaj Ludogorets.


REZULTATET:

GRUPI G

Feyenoord  1 – 1  Young Boys
Rangers  2 – 0  FC Porto
GRUPI H
RCD Espanyol 6 – Ludogorets Razgrad
Ferencvaros  0 – 0  CSKA Moscow
GRUPI I
Oleksandriya  2 – 2  Saint-Etienne
Wolfsburg  1 – 3  Gent
GRUPI J
Borussia Mönchengladbach  2 – 1  Roma
Wolfsberger AC 0 – 3  Istanbul Basaksehir
GRUPI K
SC Braga  3 – 1  Besiktas
Wolverhampton Wanderers  1 – 0  Slovan Bratislava
GRUPI L
FC Astana  0 – 5  AZ Alkmaar
Manchester United  3 – 0  Partizan Beograd

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu