• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta këngëtari italian

Paparazzi, Slider

Këngëtari dhe dhe kompozitori italian Fred Bongusto ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 84 vjeçare.

Këngëtari njihej më së shumti me pseudonimin e tij të artit Alfredo Antonio Carlo Buongusto.Siç shkruajnë mediat italiane ai kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu