• |
ide | kryesore

Palmer: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për reformën zgjedhore

Arkiva, Lajme, Të fundit

Matthew Palmer, i dërguari i posaëëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për reformën zgjedhore.

“Është e rëndësishme që themelet demokratike të Shqipërisë janë të forta, që zgjedhjet janë të lira dhe që populli shqiptar ka lirinë të zgjedhë në mënyrë demokratike”, u shpreh Palmer nga Davosi i Zvicrës ku po zhvillohet Forumi Ekonomik.


Sipas Palmer, kjo marrëveshje çon sërish drejt normalitetit demokracinë shqiptare.

“Prandaj do na pëlqente të shihnim një dialog që sjell si rezultat një marrëveshje mbi Reformën Zgjedhore që zbaton rekomandimet e OSBE/OHDIR-it dhe një drejtim që çon sërish drejt normalitetit për demokracinë shqiptare”, theksoi Palmer.

Lexo me tej:

Palmer i drejtohet PD dhe LSI: Bojkoti nuk ju fuqizoi, nuk solli as zgjedhje

Palmer: Opozita të punojë për reformën zgjedhore

Portret/ Matthew Palmer, e kundërta e Hollbrok për Ballkanin

Palmer flet për Shqipërinë: Nuk i zgjedhim ne fituesit dhe humbësit

4 Comments

  1. Shpellare poshte e larte te pd ndigjojeni cfare those ky palmeri,eshte ai trimi qe e beri salihut dhe lulzimes qe si te dhjere ne brek,ta hanin per drek bashke

  2. Shpellare poshte e larte te pd ndigjojeni cfare those ky palmeri,eshte ai trimi qe e beri salihut dhe lulzimes qe si te dhjere ne brek,ta hanin per drek bashke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu