• |
ide | kryesore

Intervista/ Flet babai i Alvinit: Më është bllokuar telefoni nga mesazhet e urimit

Lajme, Të fundit

Shqiptari Afrim Berisha bëri gjithçka në 5 vjet të gjatë që djali i tij Alvini të kthehej në shtëpi. Tashmë ëndrra iu realizua dhe është i lumtur. Në një intervistë për mediat italiane pas kthimit ai rrëfen gëzimin që ndien pas kthimit të Alvinit në Itali.

INTERVISTA


Shumë emocione apo jo Afrim?

Po. Faleminderit.

Si është Alvin?

Mirë. Mirë. Mjaft mirë.

Çfarë i thatë Alvinit sot në mëngjes kur u takuat?

Nuk e di. Nuk e di. Isha i kënaqur për takimin, por gjatë gjithë rrugës kemi folur në telefon. Ka qenë gjatë gjithë kohës në telefon me mua.

Çfarë do të bëni tani? Festë në familje?

Patjetër festë. E gjithë Barzalio do të festojë.

Kushedi sa mesazhe ke marrë këto ditë.

Nuk punon më telefoni.

Keni folur me kryeministrin Conte?

Jo. Jo. I falënderojmë të gjithë. Italinë, Shqipërinë, “Le Iene” dhe karabinierët ROS. I falënderoj të gjithë. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu