• |
ide | kryesore

Moti, tre qarqet ku priten reshje intensive dhe shtrëngata

Lajme, Të fundit

Reshjet e shiut nuk do të ndalen këtë fundjavë. Do të jenë intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta por lokalisht mesatare në shumicën e tyre..

Ndërkohë reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë pasdite vonë


Nesër (e diel, dt.10) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 19 °C

në vendet e ulëta: 12 / 19 °C

në vendet malore: 7 / 14 °C

15-ditëshi i parë i muajit nëntor paraqitet i paqëndrueshëm dhe me vransira në territorin shqiptar.

Ky eshte parashikimi nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu