• |
ide | kryesore

Rama i sëmurë/ Dyshimet që lindin pas alibive për mungesat e tij

-Instant, Arkiva, Kryesore

Disa mungesa të rëndësishme në aktivetete ku ai ishte lajmëruar se do të merrte pjesë, kanë bërë mendiat të ngrejnë dyshime lidhur me shëndetin e kryeministrit Rama. Ai ka anulluar, takimin me presidentin e Maqedonisë së Veriut për arsye shëndetësore, ka munguar në seancën e fundit në parlament, nuk ka qenë prezent në takimin me socialistët e Elbasanit dhe tani së fundit i ka zhgënjyer edhe simpatizantët që e prisnin këtë mëngjes në Parkun Olipik, ashtu sikurse ishin njoftuar edhe në ftesën që shihet këtu poshtë.


 Por Edi Rama nuk u paraqit në këtë takim të së shtunës në mëngjes, ndonëse edhe socialistët edhe mediat ishin njoftuar për prezencën, duke shtuar dyshimet për gjëndjen e tij.

Vëtë kryeministri u mundua ti fashisë këto shqetësime duke bërë një postim ku thuhej se ai po punonte për hartimin e një ligji të ri për të ndëshkuar gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar.

Por nisur nga mungesa dhe justifikimi që ka dhënë Rama për të me një mbledhje të papritur kundër KÇK, televizioni ABC ka ngritur një sërë dyshimesh në një kronikë sot paradite: 1) A nuk e dinte zyra e shtypit të kryeministrit këtë mbledhje kur lajmëroi gazetarët për prezencën e tij në prezencën në Parkun Olimpik? 2) A nuk ngjallin dyshime deklaratat e erion Veliajt (shiko videon poshtë) që u deklaronte militantëve që kruyeministri ishte duke e ndjekur live këtë takim? 3) Kujt i duhet besuar Ramës që thoshte se po bënte mbledhje, apo Erionit që thoshte se ishte duke i patë në televizor? Po edhe sikur të besojmë Ramën se po bënte mbledhje, me kë po e diskutonte ligjin e ri, kur të gjithë deputetët edhe ata që merren me ligjet, gjendeshin në Parkun Olimpik? (Të gjitha këto dilema gjenden në kronikën e ABC/poshtë).

Pikërisht këto alibi kundërthënëse për mungesën e papritur të kryeministrit sot dhe anullimet e aktiviteteve që ai ka bërë ditët e shkuara, kanë shtuar dyshimet lidhur me shëndetin e tij.

Të jemi të qartë, Rama nuk vuan nga ndonjë gjë e rëndë sepse ashtu siç ka njoftuar edhe vetë ai është nisur më pas në drejtim të Ohrit ku do të takohet me mikun e tij Vuçiç dhe homologun maqedon Zaev. Por në kohët e fundit në kryeministri janë shtuar shpesh vizitat e fizioterapistit dhe masazhatorit të tij, i cili mundohet ti lehtësojë dhimbjet e forta që i jep hernia diskale.

Nuk dihet me siguri nëse edhe mungesat e fundit kanë ardhur për këtë shkak, pasi shëndeti i kreu të qeverisë është një nga sekretet e pakta shtetërore që ruan Shqipëria, por ajo që mund të thuhet është se Rama përballet me kriza periodike, që herë e bëjnë të mungojë dhe herë nuk e pengojnë të jetë prezent.

©Lapsi.al

 21 Comments

 1. Te zote do te jene ata, njrez apo gazetare qe nuk pikasin semundjene ketij te semuri mendor, por te pikasin levrimet e parave te vjedhura e te droges ne bangat OFF SHOOR.Me kete mbase edhe semundja e ketij mashtruesi e CO, do rregulloi opinionet e ketij populli qe mese shumti eshte akoma me mbetjet e se shkuares nga pikepamja e shtypies qe ka patur, e sot, influences se politikes se guerrilasve kuqale.

 2. Tallja e bythes se rames me shpellaret mediatik dhe shpellaret e pd ketu lart,per ju njeriu nuk duhet te semuret nga hernia qe vuan gjysma e popullates,per ju shpellare qe jeni mesuar me epileptikun salih qe ka 45 vjet qe mjekohet me Haloperidol

  1. I paemer dhe i pafytyre qenke , o ditezi… Lere Saliun se iku, merru me kete palloshin qe po merr nje popull te tere ne qafe, pasi na premtoi qe do te na shpetonte nga Saliu… Po na ben te na duket Saliu lule…gje qe nuk na e merrte mendja 5 vjet me pare, por ja qe paska dhe me keq

  2. Me tallje bythe e qeveriset kete vend. Tallet by… dhe kur thate qe do ta benit kete vend e do ishit ndryshe nga Saliu. Saliu duket sot burre shteti para ketij Palles se gjate qe tall bythen me ju e me ne. ,Me Saliun morem vizat, hyme ne Nato , beme edhe ca rruge te rendesishme. Me saliun nuk i shkoi litari ne zverk te varferit si sot e as u denigrua kaq rende shqiptari i mesem e ai i ndershem qe po iken nga syte kembet. Ke shume te drejte “ i paemer” qe perdor kete gjuhe se tallje bythe me te madhe se kjo me fatet e ketij populli, nuk kish pare ky vend. Po karma do tu kthehet mbrapsh. Ketu do jemi. Ju qe per nje cope buke nuk e kuptoni si e katandiset kete vend keto 6 vjet e qe vazhdoni per ate cope buke te mbroni te pambrojtshmin, ju jeni me te demshem se ai qe tall bythen . Se tallja e bythes se tij me shume se me ne qe per fat kuptojme cfare ndodh, eshte me ju . Zvaraniket e Deshtakut te gjate. Ju keni qene sot e mot kategoria me e neveritshme .

 3. Është njerëzore që për cilindo person kur dëgjon se ka ndonjë problem shëndetsor që i shkakton dhimbje fizike, të shfaqet keqardhje. Por nuk janë sëmundjet patollogjike që mund të ketë kryeministri Rama, që e bëjnë ate objekt të komenteve keqdashëse të shqiptarëve. Pasojat e ksisoj dhimbjesh i ndjen ai vetë si person apo familja e afërt e tij.
  Duke qenë në detyrën e kryeministrit, sigurisht që këto sëmundje mund të ndikojnë edhe në angazhimet e tij.
  Por mbi të gjitha, tek një politikan që ka marë përsipër të drejtojë një qeveri, rreziku më i madh është kur ai ka probleme shëndetësore psiqike.
  Nëse nuk do ta kishte këtë problem, por do të kishte vetëm dhimbjet nga herniet fiskale, duke e parë që jo vetëm opozita politike, por edhe pjesa më e madhe e qytetarëve i kërkojnë dorheqjen, do ti thoshte mëndies e do të largohej nga drejtimi i qeverisë, për të mos shkuar para drejtësisë.

 4. PARA PARA PARA
  PARA PARA PARA
  PARA PARA PARA
  E KE MENDJEN VETEM TEK PARAJA O I BIRI I ANETES . O TE QIFSHA LIBRIN E SHTEPISE DHE FISIT NDER SHEKUJ . BASTARD I MJERE

 5. Dea te keshilloj ta perdoresh haloperidolin e salihut qe ka 45 vjet qe e perdor dhe dogji kercenoje perdhunoje dhe ne fund vrau kete popull do shikosh si do ndjehesh dhe ti kur te fillosh te besh dhe ti te njejtat

 6. Ky esht sali me kokaine. Me pati thene dikush qe ka qen bodigardi i tij vite me pare , kur tvij rama npushtet saliu do ju duket lule…prisni se skeni pare gje akoma.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *