• |
ide | kryesore

Gazetarja amerikane e FOX News: Pse as Rama dhe as Obama nuk janë ende në burg për këtë foto

Lajme, Të fundit

Gazetarja e njohur amerikane e FOX News, Sara A. Carter ka publikuar në faqen e saj personale një lajm mbi atë që ndodhi me foton Rama-Obama për të cilën u paguan 80 mijë dollarë.


“Skandali për të cilin demokratët (amerikanë) dhe asnjë media nuk do të flasë. Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë pagoi 80 mijë dollarë për këtë foto me Obamën në një ceremoni të mbledhjes së fondeve nëpërmjet një qytetari amerikan që tani është në burg. Pyetje: Çfarë ndodhi me Edi Ramën dhe Obamën? Pse ata nuk janë në burg?” – shkruan Carter në faqen e saj në Twitter.


Carter ka shpërndarë edhe një shkrim për këtë çështje (LEXO KETU). Atje thuhet se një person që derdhi një kontribut të paligjshëm nga një i huaj te fondet për Presidentin Barack Obama në vitin 2012 u dënua me 4 muaj burg në 30 shtator.

Bëhet fjalë për William Argeros që ka pranuar fajësinë në vitin 2016 se ka transferuar kontribute të huaja, e ndaluar nga ligji amerikan. Ai u përball me një dënim deri në 24 muaj burg, por dënimi u ul për shkak të një marrëveshje për pranimin e fajit.

“Gjykatësja amerikane, Madeline Cox Arleo theksoi mungesën e precedentëve penalë të mëparshëm të 61-vjeçarit dhe u shpreh se kontributi prej 80 mijë dollarësh nuk kishte për qëllim të ndikonte në zgjedhjet e Sh.B.A.
Avokati i Argeros, tha se klienti i tij po vepronte në emër të një kandidati për kryeministër të Shqipërisë i cili dëshironte një foto të realizuar me Obamën.

Kandidati ishte Edi Rama, tha Azzarello, i cili u zgjodh dhe aktualisht është kryeministri i Shqipërisë. Kur akuzat u bënë publike në vitin 2016, zyra e Ramës mohoi të ishte burimi i kontributit” – thuhet në artikull. ©LAPSI.al

7 Comments

 1. Sara e FOXit ndoshta nuk e di:
  – Internacionalja social komuniste eshte nje shoqate teper e forte mafioze…
  ky gjatoshi yne po perfiton nga kta
  – ne ndryshim, te djathtet neper bote nuk jane te bashkuar, jane nacional centriste…nqse nuk ju del perpara dhe ju prish planet e korporatave multi-nacionale, as nuk e vejne ujin ne zjarr se kush eshte edvin koqe rama…

  – kurse kta kamunistet nga kuba deri ne kamçatka merren me biografite gjithe diten

 2. EJ BASHKESHORTJA E BILALIT SI TU DUK BILALI SI BSHKSHORT PO OBAMA SI TU DUK TI JE NJE HIC POR SKA POPULL LENE OPOZITEN E LESHIT POR POPULL TI NUK DUHESH LEJUAR MI I LIRE SEPSE VETEM VIRUS LESHON NE KETE POPULL VETEM INFEKSIONE SHPERNDAN JU PRA KRYEMINISTER DUHET TE IZOLOHESH SE PO E BEN PIS KETE POPULL QYLIBAR PO E BENE PIS PO E INFEKTON ME VIRUS TE TIPIT JOLEZA, MOR HORR PO BENE DHE SHENGEN ME BALLKANIN NDERKOH KUR PARARDHESI I JUAJ BERI SHENGEN ME GJITHE EUROPEN TI I SHPIFUR PAS 7-VITESH PUSHTET NA CON NE SERBI DUHESH IZOLUAR.

 3. sepse mbasi e destabilizuan vendin me ramen qe ben njeher si arkitekt njehere si artist etj etj, tani u intereson stabiliteti. kaq. te tjerat jane retorike e komunizmit. ta mbani me shendet karin ne bythe

 4. sepse mbasi e destabilizuan vendin me ramen qe ben njeher si arkitekt njehere si artist etj etj, tani u intereson stabiliteti. kaq. te tjerat jane retorike e komunizmit. ta mbani me shendet karin ne bythe. dhe goditjen finale ja dha basha, ky qe hiqet si kunder rames, e vulosi perfundimisht artin e rames si trademark-u i shqiperise, kete me ane te miqve anebane botes qe po e perdorin meqe ata vet ja promovuan artin rames.

 5. Arta Marku duhet ta hetoje !! 😀

  A beri krim rama ????

  Mos o zot!!!

  Ai ska bere asnje krim!!! Pse duhet te hetohet ne USA

  Se per keto ne shqiperi nuk e rrun njeri trapin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu