• |
ide | kryesore

Simon Goldsmith, imituesi më i keq i Elvis Presley-t

Paparazzi, Slider

Simon Goldsmith, 46 vjeç, iu tha se ai ishte “shumë komik” për të merituar titullin si imitues i mirë i Elvis Presley por ai thotë se është trajtuar padrejtësisht nga organizatorët e konkursit vjetor.

Krijuesi më i keq i Britanisë për figurën e Elvis Presley, është ndaluar të marrë pjesë në një konkurs i cili organizohej për bamirësi.


Simon Goldsmith, 46 vjeç, u tha që ai ishte “tepër komik” për konkursin vjetor të King’s Croën Elvis dhe mund të argëtohej me figurën e mbretit të muzikës jashtë skenës por jo në të. Simoni tha: “Mund të dukem pak qesharak, por mund të këndoj dhe të bëj një shfaqje vërtet të mirë.

Unë thjesht dua të bëj diçka ndryshe dhe të jem argëtuese. Ne shikojmë shumë persona që kopjojnë Elvisin dhe që ngjajnë tej mase me të por unë dua vetëm të bëj dika ndryshe”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu