• |
ide | kryesore

Denoncimi/ E moshuara proteston kundër ambasadorit të OSBE-së, arrestohet nga policia

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në Facebokun e tij mesazhin e një qytetari në të cilin akuzohet policia se ka arrestuar një banore të zonës së Unazës së Re për protestat kundër ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchardt.

Në denoncimin që i ka mbërritur Berishës, thuhet se zonja e cila është 70 vjeçe, është arrestuar pasi ka protestuar kundër ambasadorit të OSBE, ditën që kjo organizatë zhvillonte një tryezë me mediat.


“Nje akt banditesk i narkoshtetit, arresotjne zonjen sepse protestoi kunder Brochard. Denoj me ashpersine me te madhe aktin banditesk te gangstereve me uniforme dhe kerkoj lirimin e saj te menjehershem”

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Sb

I nderuar Doktor Berisha policia ka marr nje grua 70 vjec Lefterie Duraku sepse ka protestuar ne trotuar kunder Bochardit tek sheratoni. Ajo ndodhet momentalisht tek komisarjati numer 1”, thekson Berisha.

 

4 Comments

  1. Ne Spac,kulaken e mallkuar,akoma kujton se jemi ne diktature qe kishin lirine e fjales kunder imperializmit dhe revizionizmit .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu