• |
ide | kryesore

Ambasadorët takim me Bashën në selinë e PD-së

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka shkuar në selinë e Partisë Demokratike, për tu takuar me kryedemokratin, Lulzim Basha.

Mësohet se në takim është edhe ambasadori Gjerman në Tiranë, ai i Britanisë së Madhe dhe e ngarkuara me punë e ShBA, Leyla Moses-Ones.


12 Comments

  1. A do plase pushka ne Astir? Mesa duket as Luli kamomili nuk i qeteson dot shqiptaret Qe mos tua shkerdhejne robt narkoqeverise e ambasadoreve Robqim…

  2. Basha,nuk duhet te priste ne zyre,ambasadoret,kushdoqofshin ata,por duhet te ishte prane protestuesve te unazes,dhe te merrte te gjitha masat per te mbeshtetur banoret dhe frenuar policine e cmendur te shtetit tone te shkaterruar.

  3. Basha duhet te tregohet i vemendshem sepse keto ambasadoruca e cuan shqiperin ne kete gjendje ata tani kan deshtuar si diplomat ne shqiperi ata kan mbeshtetur mafien ne pushtet dhe dorzimi i mandateve te opozites ata i kapi ne befasi dhe tani kan mare reston e deshtymit te tyre nga vet institucionet e tyre te shteteve europiane per kriminalizimin e institucioneve ata jane bashke fajtore ne kete situat ata tani duan trazira ne shqperi qe te damkosin opoziten dhe te justifikojne keqinformimin qe kan bere ne institucionet perkatse prannaj ata shkojne ne takim formal te lideri i opozites sepse edhe shtetet e tyre kane mare infomacione nga sherbimet e tyre per shqiperin dhe bien ne kundershtim me informacionet dhe aktivitetet qe at kan deklaruar dhe kjo ishte nje problem shum i madh dhe nje perplasje qe tani dihet mes Merkel e Makron tani europa kerkon informacion te detajuar per shqiperin sepse keshilli i europes nuk ka funksionuar per ballkanin keta 4 vite

  4. Basha duhet te tregohet i vemendshem sepse keto ambasadoruca e cuan shqiperin ne kete gjendje ata tani kan deshtuar si diplomat ne shqiperi ata kan mbeshtetur mafien ne pushtet dhe dorzimi i mandateve te opozites ata i kapi ne befasi dhe tani kan mare reston e deshtymit te tyre nga vet institucionet e tyre te shteteve europiane per kriminalizimin e institucioneve ata jane bashke fajtore ne kete situat ata tani duan trazira ne shqperi qe te damkosin opoziten dhe te justifikojne keqinformimin qe kan bere ne institucionet perkatse prandaj ata shkojne ne takim formal te lideri i opozites sepse edhe shtetet e tyre kane mare infomacione nga sherbimet e tyre per shqiperin dhe bien ne kundershtim me informacionet dhe aktivitetet qe at kan deklaruar dhe kjo ishte nje problem shum i madh dhe nje perplasje qe tani dihet mes Merkel e Makron tani europa kerkon informacion te detajuar per shqiperin sepse keshilli i europes nuk ka funksionuar per ballkanin keta 4 vite

  5. … sala ka qene njesh per keta ambasadoret…. ka qene nje vranicki ne 97 kush e mban mend, i bente xhonglime sala qe e nxorri nga trute e loqes ate te shkretin….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu