• |
ide | kryesore

FOTO/ Shitet ora më e shtrenjtë në botë, me ar dhe lëkurë aligatori

F1, Stil

“Patek Philippe” është ora më e shtrenjtë e shitur ndonjëherë. Sipas CNN, çmimi marramendës i saj është 31 milionë dollarë. Është versioni i vetëm i orës i prodhuar ndonjëherë në çelik inox dhe nën në pjesën e alarmit shënohet një mbishkrim i veçantë, “I vetmi”.

Ora ka pllaka të forta prej ari 18 karat dhe është fiksuar me një brez prej lëkure aligatori të zi, i qepur me dorë. Ora është blerë nga një person anonim në ankandin e mbajtur në Gjenevë.


Rekordi i mëparshëm për orën më të shtrenjtë u vendos përsëri nga një orë “Patek Philippe” e vitit 1932, e cila u shit për 24 milionë dollarë një blerësi anonim në një ankand të 2014-ës, po në Gjenevë.

The Patek Philippe Grandmaster Chime Image result for patek philippe geneve Image result for patek philippe geneve Image result for patek philippe geneve

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu