• |
ide | kryesore

Mos e besoni po deshët/ Rudina Xhunga e shpjegon “Unazën e re” me inatin e taksistit të vet ndaj protestuesve

-Instant, Të fundit

“Unë dhe të gjithë njerëzit duan Unazën. Policia po bën punën duke hedhur kaz lotsjellës. Taksisti im që më solli në studio, nuk ka zaptuar tokën, po punon për rrogë. Këtë histori po e shfrytëzon politika. Ata janë zaptues. Çështja e korupsionit u zgjidh”. Mos e besoni po deshët, por megjithëse deklaroi në studio se nuk është zëdhënëse e policisë, gazetarja Rudina Xhunga ka lëshuar nga goja nga ato që as zëdhënësi i policisë nuk ka guxuar ti thotë.


Kështu deklaroi ajo në rubrikën “Opinion” News 24 teksa komentoi situatën e krijuar tek Unaza e Re: “Të gjithë njerëzit duan Unazën. Unë u vonova për një tjetër rrugë si e Unazës. Unë erdha me një taksi, taksisti më sqaroi që është demokrat dhe më tha që mua më mban rroga ime tek privati, nuk i kam marrë tokën askujt. Përtej njerëzores, njerëzit janë dakord në një pikë që unaza duhet bërë. Është gjendje emocionale por atje do të vazhdojë puna. Nuk mendoj se politika do të vihet përballë policisë.


Që mos dyshoni se ky është një manipulim i qëllimshëm dëgjojneni vetëm me gojën e saj intervistën e gazetares.

©Lapsi.al

 

31 Comments

 1. Po kjo surrat gaforre ?nuk I dhimsen banoret po I duhet shume rruga se e pret Ramiu te zyra se ka do pune me te per ti rregulluar puseten lumadhes ,se palloshi burre futet I gjithI brenda

 2. Je e PA dhpirt , uroje qe kjo qe po ndodh te astiri te jet ne pragun e shtepise tende . E dim se je majte por nuk ma priste mendja te jesh rilindese e felliqur

 3. Jam shume kurioz c’fare do thoshte kjo sikur te kishte jetuar ne nje kohe me Gandhi dhe protestat e tij ti kishin bllokuar “chauffeur” ne trafik. Me siguri do ishte kunder..Cmenduri!

 4. PO TY MOJ LOPE KUSH TE SOLLI NE TIRAN NGA ERDHE SI ERDHE APO ME B… KE PROBLEME ME TE ARDHURIT QE E KANE BLERE TOKEN NGA 2-3 HERE DHE LEGALIZIM SU BENE KUSH KA 30 VITE QE PUNOJN PER ATA SHIPI JU KAFSH KAFSH …………..

 5. Sherbetore e piste e rilindjes se mafias ne kete vend !Ato njerez qe sot jane ne qiellin e hapur pse mafias i interesonte ta bente me cdo kusht superautostraden me te madhe ne ballkan,Unazen e Tiranes,per arsye korruptive dhe thjesht vjedhjeje nga pushteti qe ti petull i sherben !Te themi turp,as qe e çan koken hiç ti funderrine e qelbesire e piste !Propaganda jote me shofer taksie se na ishte demokrat e se toka ishte e zene ,nuk vlen genjeshtare e ndyre !!!Pse ne te njejten vije,pse komshinje dhe njeri ka e tjetri jo letra,çertifikata pronesie,o qyrrashe !!?Pse nuk trajtohen si te barabarte nga shteti, te trajtohen si qytetare por i shihni si shpellare,o gojese !?Anipse jane nga te gjitha rrethet e Shqiperise!Sherbimi ndaj pushtetit deri ne absurd qe ju i beni,duhet te bjere mbi koken tende,te atij palloshit te” guralecave” qe ke per gjasme burre dhe goces tende,me siguri !Te rrihet gjyshi 80 vjeçar me shkop gome o pise femer e mos ndjesh keqardhje vetem ti e monstra si ty e perligjin,kafshe inferiore ?!Sot jane pa strehe, mizore e shpirtlige ato njerez,e ben balance me ca para te pista qe ke shpenzuar me shume per shoferin e taksise,ndyresire !Ju e doni ndryshe,po po ndryshe plehre !

 6. Foli edhe kjo se eshte shume europiane eshte vonuar ne trafik se nuk e kuptojne dot ne se cfare humbim po Nuk na doli kjo dhi ne ekran

 7. Njeqelizore qe per nevoja biologjike shkoje e u ciftua me karalloij e Hilajve. Duket plakja e parakohshme si ne paraqitje edhe ne brrockullat “tipike prej tollomozi”… Tashti edhe na e nxirrni…???
  Rudina shyqyr qe nuk eshte qethur si karallojte

 8. Kjo eshte kokrra e debles. E mban veten njeri me mend e vlera por eshte kokkrra e delirantes kokebosh dhe interesaxhie. Turp per te dhe gjithe shpuren e saj qe mbrojne interesa kaq te ngushta dhe qe perpiqen te na i shesin si standard!

 9. Po cfare zaptuesish jane ata moj/mor..!? E kane blere ate toke nga 2-3 here dhe ndertuar me djerse shtepite. Pastaj te cudit fakti qe disa sikur kenaqen me fatkeqesiene e atyre. Ca mund te jene nga ato qe jua solli Enveri baballaret ne Tirane , i pajisi me shtepi qyl te ndertuara mbi tokat e te tjereve( keta te tjere i deboi, persekutoi, poshtroi apo vrau) .
  Ca te tjere mund te jene nga ato qe kane bere shtesa e bllokuar trotuare.
  Ca te tjere mund te ushqehen nga rryshfeti , kontrabanda, trafiqet , kurveri,qe ne kete mizerje vend i gjen ne cdo segment..
  Pra shkurt ne kete vend shumica jane te perlyer dhe nuk kane goje te shajne se thjesht komfirmojne c’ndyresira pa fund prodhon ky vend i mallkuar

 10. Kjo eshte idiote komplet…… nuk me dhimbsen shume ata te astirit por kjo eshte nje kombinim leshlliku, javashlleku, idiotelliku, vetekenaqesilleku, shyqyr se nuk e njef veten akoma….

 11. Nuk ia dua te keqen, por me keto qe thote vetem po ta perjetoje vete padrejtesine ekstreme te pushtetit mund ta kuptoje situaten e astirit. Kjo mesa duket nuk i konsideron as njerez fatkeqet.

 12. Një gënjeshtër e madhe është kur thonë se e kanë gjithë hallin të bëjnë Unazën e re. Po unaza e re është e bërë. Nuk ka pasur probleme. Nuk ka pasur njeri ankese per te. Shume mire ka funksionuar. E gjere boll ka qene. Kurre nuk eshte bllokuar. Nga doli kjo urgjence per ta bere prape? Kush e kerkoi? Se njerezit e Tiranes, perfshi taksistin e kesaj, jo e jo. Prandaj, xhunge, mos na hap barkun me propaganden tende dylekshe.

 13. Kjo pacavure dhe i shoqi i saj legen ,per ca para e per ca privilegje nga nena parti,, do ishin dakord qe te shqyheshin nga fodromat e INUK-ut jo vetem BANORET E UNAZES SE RE POR GJITHE BANORET QE NUK I PELQEJNE PADISHAHUT TE SAJE. KETA LLOJ NJERZISH E TURPEROJNE RRACEN NJERZORE.

 14. MERRENI ME MEND SE CFARE DO TU BENTE TE BURGOSURVE POLITIKE SIKUR KJO TE ISHTE HETUESE NE KOHEN E DIKTATURES. DJALLI I KA PUSHTUAR SHPIRTIN.QOFSH MALLKUAR

 15. Neperke me hunde te operuar. Me shemtuar se kaq nuk behesh.
  Kur e heq veten per opioniste pse nuk bere nje emision me mashtrimin e madh DH Albania. Apo te shkelesh mbi hallet e njerezve te thjeshte e ke me ne zemer. Ptu femer e peshtire . Kemi vite qe nuk duam te te shohim ne ekran.

 16. Ka kohe qe flet sikur ky km ka aksione ne kete tel. Ups. Te jete e vertet valle? Shitur bure e grua. Dhe meqe kane zaptuar toke si ” rama” shqiprine sikur tja kishte lene trashegim prindi duhen lene jashte ti shtohen ushtrise se te pastreheve? Ulini kembet ne toke se ju kane mbetur ne ajer.

 17. Ka inate te madh kjo jufka lushnjare, sepse na harxhoi leke per taksi qe te shkonte ne emisin. Eshte punetore e madhe, dhe ka uri per opozite, kunder opozites. Sot ata te shkrete, por mos i shkofte edhe kesaj ne koke nje rast edhe me i vogel, se do na ngreje shtypin ne kembe per interesat e saja. Gazetare qe e duan vetem pushtetin, se populli qe e i ka zgjedhur sot tashme eshte opozitar.

 18. Shqiptarit vetem kur I vjen te pragu I shpise vete e kupton rrezikun.Pavarsisht se nuk jam dakort me zaptimin historia atyre njerve eshte rrenqethese.Opinioni kesaj nyk vlen asnje leke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu