• |
ide | kryesore

Presidenti Meta reagon ashpër ndaj shembjeve tek Unaza: Të patolerueshme

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ilir Meta ka reaguar ashpër pas aksionit të IKMT dhe policisë në zonën e Unazës së Re ku nga përplasjet janë plagosur 7 banorë.

Meta e cilëson të papranueshme dhunën ndaj banorëve që protestojnë për mbrojtjen e shtëpive dhe pronave të tyre dhe të patolerueshme arrogancën.


Kreu i Shtetit iu bën thirrje banorëve të ruajnë qetësinë dhe të mos bien pre e provokimeve.

“E papranueshme dhuna e përsëritur sot ndaj banorëve të Unazës së Re, të cilët protestojnë në mbrojtje të shtëpive dhe të pronave të tyre.

Arroganca përballë mjerimit dhe traumës që po u shkaktohet këtyre familjeve për muaj të tërë është e patolerueshme.

Banorët të ruajnë qetësinë dhe të mos bien pre e provokimeve dhe palët të ulen menjëherë në dialog. U uroj shërim të shpejtë të gjithë të plagosurve”, shkruan Meta.

12 Comments

  1. Mire mo ju qe thoni do jua demshperblejme zaptuesve qe kane bere vila hotele biznese dyqane me qera qe kane shitur token e tjeterkujt etj etj, ME LEKET E KUJT DO I DEMSHPERBLENI ?? Te Pampurit te Balliut Rames, Rucit thoni me cilet leke do i demshperbleni ? Apo si gjithmone me leket e mesuesve, infermiereve, punetoreve te rrobaqepsive a te minierave, kujt ? Prandaj sju ndjek me njeri se jeni thjesht populiste e doni te vini ne pushtet e jeni po z si Rama, Balla, Ruci Meta e me shoke, te paudhe te pabese hajdute nga koka te kembet

  2. rrembeni armet o njerez. si mendoni ju se me protesta paqsore do mbroni shtepite. armet e zjarrit ore nuk ka rruge tjeter. kta qe po qeverisin vetem pse gjysherit e tyre moren armet 75 vjet me pare vazhdojne akoma te sundojme me zjarre hekur. atehere si i behet: rrembeni armet dhe ju ndryshe pa arme nuk ka. ose ikni dhe lerini shtepite e mos u ankoni kot.

    1. ik e merre armen o rrot kari, qe te te mbajm me buke ne qeli dhe ty nja 15 vjet, sic po demshperblejm dhe keta bythqirat e astirit te cileve si kemi asnje detyrim

  3. Jo motrat se lindin nipa dhe nenat u lindin fratellastro po grat qe tu lindin kopila e tu shkerdhejne ate nene ti fundosin ne hale te gomarit

  4. E Like like. Njeren kembe ne presidence, tjetren ne avion, vete shkon ne Paris, zonja ne Washington.Dhe kur mendon per femijet e shkrete sa po ” vuajne” ne Londer pa prinder te keputet shpirti. Ske ci ben. Per Atedheun cdo sakrifice ia vlen.

  5. Po ky Meta pse nuk strehon ne palltin e vjehrrit ose ne gjiirin e lalezit ca nga hajdutet e Astirit.Banoret kane te drejte te vjedhin sepse kur Meta,Berisha,Rama,Basha jane hajdute dhe milioner e pse edhe NE te varferit te mos vjedhim,toka eshte e askujt sepse shqiperia ka qen tere jeten e pamatur dhe pa pronar.JU lumte djema,hic mos u terhiqni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu