• |
ide | kryesore

Unaza e Re/ Pse shpërtheu Lei Feni i bashkisë, kundër Vetëvendosjes ?

-Instant, Kryesore, Lajme

Si për ironi të fatit, vetëm një ditë më parë, gjatë një interviste me gazetarin Babaramo, Albin Kurti shpjegonte se ata që duan të vjedhin, janë politikanët që përdoren më lehtësisht. Një ditë më pas, Erion Veliaj ka nxituar të futet në një sherr që nuk është fare i tiji, për të sharë Vetëvendosjen dhe t’i treguar një përunjësi prej lakeu shefit të tij.


Shkak për këtë është bërë dhuna policore ndaj banorëve të unazës së re, ndaj së cilës dega e Vetëvendosjes në Tiranë ka reaguar me një deklaratë. Po të lexohet e plotë deklarata, jo vetëm nuk merret me Veliajn dhe zyrën e tij, por e injoron ashtu sikurse duhet bërë me të gjithë shërbëtorët.


Deklarata e Vetvendosjes Tiranë është e ashpër në dy drejtime : Së pari për dhunën e ushtruar nga policia dhe së dyti për aferën korruptive në të cilën qeveria është zhytur tek unaza e re.

Lexo me tej:

Lëvizja Vetëvendosje godet fort dhunën shtetërore te Astiri

Por, pavarësisht se askush nuk e merr në konsideratë, pasi të gjithë e dinë se pas kësaj fshihet Edi Rama, Lei Feni, i bashkisë ridel në skenë për t’u kruajtur vetë.

Ai ka bërë një kundërdeklaratë, sa qesharake, po aq edhe të pështirë. Ai ka akuzuar Vetëvendosjen se po ndërhyn në punët e brendëshme të qytetit (këtë do ta kishte zili edhe heroi i soc- realizmit kinez). Pastaj i ka kujtuar formacionit të Albin Kurtit se është votuar për të qeverisur Kosovën dhe jo Shqipërinë. Më pas akoma, me një talent, kulmi i të cilit arrin tek korruptimi i ndonjë aktori pensionist, ka dashur të shantazhojë degën e lëvizjes në Tiranë, duke thënë se po kërkon t’i marë vendin të birit të Fahri Balliut.

Albin Kurti i vendos korrnizat e kuqe Ramës

Natyrisht, ky shpërthim i denjë për Elisën, nuk është një rastësi. Megjithëse askush nuk u morr me të, Veliaj e ka të qartë ankthin, bezdinë dhe andrallat që ka shkaktuar tek shefi i tij fitorja e Vetëvendosjes në Kosovë. Prandaj si një shërbëtor i devotshëm, nxiton të godasë ata që i prishin humorin padronit. Nuk e tha kot Albin Kurti, ata që përdoren më lehtë, janë ata që kanë vendosur të vjedhin.

©Lapsi.al

33 Comments

 1. whawww cfare artikulli. Cfare analize ?
  te shohim si do kercejne majmunet me komente pas kesaj bananeje qe ju hodhi Lapsi.

  1. Majmuni ne fjale eshte sot e gjithe diten Lejfen Veliaj!
   Bananet jua hedh ju puthadoreve te tij dhe psikopateveqe pine “kafe te blloku”!

  2. DO TJA FUSIM BANANEN SATMOTRE. PO TI MOS U MERZIT HERE PAS HERE BENI SHKEMBIME ME MOTREN PLAKEN DHE VETE . PO TE DUHEN BANANE TE TJERA VETEM FOL , PER TY DHE SOJIN TEND MAVI KEMI BANANE PER TE TERE . ROPPPTTTTTTTT

 2. A se kuptoni ke perfaqson erjon. Velia keto jane serbofil keto jane pasardhesit e atyre qe bene masakren e tivarit

 3. Sepse e ka lene media te qete kete karnavale burre. Sepse askush nuk nxjerr cdo dite rregullisht se sa femije , dhendra djem e vajza gazetaresh e pronare mediash jane punesuar ne Botoni listen. Djali i mero bazes, djali i ardit gjebrese, djali i ylli ndroqit, djali i skender minxhozit, vellai i sokol balles, dhendri i irfan hysenbelliut, e te tjere. Sepse askush nuk investigon sa te punesuar ka ky palaco kryebashkiak qe i perdor vetem per propaganden? Sa nga keta propaganduesit paguhen nga parate e buxhetit te bashkise e sa nga sponsora qe paguajne per te garantuar tenderat. Sa lek po qarkullon Ajola Xoxa? Kush e pagoi udhetimin e Erionit me Ajolen, maznikut me gruan e Endri Fuges me te shoqen per ne Tailande? 5 dite 30 mije euro? .Sa njerez te medias ka lene pa buke erion veliaj vetem duke i bere presion me mesazhe whatsapi pronareve . Ky eshte i vetmi njeri qe hyri e do dale nga politika me nje percaktim blepishitar si Mashtruesi, pervec se serivili i neveritshem, hajduti, prostituta , biseksuali i njohur Qe dhe seksin e ka perdorur vetem kur i eshte dashur per te arritur aty ku eshte, pa e menduar qe do ti dilte boja kaq shpejt e Deshmite e atyre qe e njohin mire tarafin e ketyre jane bomba per amoralitetin e pacak te ketij grupimi legenash qe per fat te keq e ndjekin kete vend.

 4. O Zot cfare surrat i shtrember. Te del dhe perdite ne TV kombetare me po te njejtat sajesa mediokritet e hipokrizi si fotokopje me hije e asaj te nje dite me pare. Mase e ka dhe fajin rregjisori i mykur qe ja ben shfaqjet teatrale. Me hale se Basha me hale se cdo kukull tjeter e meparshme

 5. Ka te drejte Lei Feni, sepse pas mini-shengenit presim degen e partise se Vucicit te krijohet e te na thote si t’i zgjidhim hallet. Kosova eshte shtet me i larget se Serbia tani. Eshte i sakte lei feni.

 6. hemo gjetet opozite te re??!!!u zhgenjyet nga llastiqet e bashes?i ka me precise vetvendosja::)))keta jane me te eger se flasin qe ne ditet e para te tyre per viktima…per te heq e kena piktorin me keto lloj alternativash!!!!!!!

  1. Vetvendosja eshte dor mennje me ramen dhe veliajn. Mbasi kane ngele pa opozit vendi e kane organizuar nje te veten personale qe i thone dilni e beni pak opozite, na sulmoni pak. Kush nuk e beson eshte rrot kari.

 7. Shkrim per llogari te klikimeve,po pse vv duhet te thote dicka dhe veliaj nuk duhet te thote dicka,pse vv nuk thone dicka per protesten ne kili,por keta dicka fshehin,keta duan te kapin boshllikun opozitar ne shqiperi

 8. Kush ka muhabet me krye qibythsin e fiqve ti thot te zbresi ketej poshte nga myzeqeja se e pret Kovi ,eshte kallapsez ai dhe do ta kenaqi shume qibythsin,dhe ta shikoni pastaj 24 Ore rresht ne ekran duke I bere reklam sumes

 9. Ne kohen e piramidave doli nje gabele dhe i mashtroj tironsit Sudja pra mu ne mes te metropolit te atdheut ton te dashur ‘tani mos u cudisni per lejfenin nga verre semes’nga ku ha pula gur ‘nga zallishtet e Beratit’vet ja dhate voten nuk preferuat profesorin e nderuar po i dhate ketij fiqshitsi 40000 vota teper ‘pra ju jeni Tironsit qe ju qeverris nje si vlla i Sudes’pale qe thot ne Tironsit ky krye basdard qe duket nga surrati sa i hidhur eshte’po ka turp me te madh per kryeqytetasit qe te qeverrisen nga nje derr.

 10. Lymi dhe myrrizi ne kohe te plote per te plotesuar njeri tjetrin ne fantazite e tyre erotike me ndihmen e lulzimes dhe te cunit fariut

 11. Mbyllja, kapaku, ose percaktimi me me permbajtje, te shkrimit te editorialit, e pas komenteve,,, eshte esenca qe ka dhene komentuesi RENIS, , Ky zoteri meriton pershendetjen me te mire nga esencialiteti i politikes qe ndjek kryetari i bSHKISE SE tIRANES. jANE TEPER TE SAKTA EPITETET QE IA KA THENE SEPSE ATO JANE MISHERIM NE JETEN E KETIJ KLLOUNIPOLITIK, eDHE NJE HERE PERSHENDETJE Z,,renis.

 12. G99 eshte nje organizate Ruse qe ne 99 pas luftes ne ceceni kush shpetoji nga Agjenter kryesor Rus u zhvendisen nd Beigrad, prage e ne mal te Zi. U krijua dhe parti dhe e bdjuan nje te tille ne Tirane me Erion Soros Sllavo Grekun. E verteta to flase sh sh dhpejte. Zoti i bekofte shqiptaret dhe jua qifte fobt rraces keqe te Edvin/ Erjon rivdekjes.?????

 13. G99 eshte nje organizate Ruse qe ne 99 pas luftes ne ceceni kush shpetoji nga Agjenter kryesor Rus u zhvendisen nd Beigrad, prage e ne mal te Zi. U krijua dhe parti dhe e bdjuan nje te tille ne Tirane me Erion Soros Sllavo Grekun. E verteta to flase sh sh dhpejte. Zoti i bekofte shqiptaret dhe jua qifte fobt rraces keqe te Edvin/ Erjon rivdekjes.??????

 14. Fax shkruan vete me renis dhe me vone pershendet po vete per shkrimin qe ka bere ky renis alias fax,nje tjeter shpellar funksional i shtohet te shumteve ne kete portal,6 vjet duke e share,perfundimi fiton zgjedhjet,Lulune e coje ne shtepi,ju vazhdoni shajeni ai mbledh dhe vota shpellaresh

  1. ik ke merushja o kurve . aty jane mbledh te gjitha kurvat grekokomuniste . kina nonen , afganistani librin e shtepise

 15. Pikërisht ky këlysh komunistësh nga “Qyteti Stalin” quan shqiptarët banorë të Tiranës “shpellarë” e shoqatën e “vetëvendosjes”, një shoqatë patriotike e regjistruar ligjërisht, si “të huaj” që nuk paskërkan të drejtë të banojnë në Tiranë.
  Nëse do të bëhej një anketë normale me mendimin e qytetarëve të Tiranës, se kush është politikani më i korruptuar e më gënjeshtar në Shqipëri, Lal Plehu do tja kalonte edhe Edi Ramës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.