• |
ide | kryesore

FOTO/ E pabesueshme si ka ndryshuar pamja e Alvin Berishës për një javë

Lajme, Të fundit

Historia e Alvin Berishës, 11-vjeçarit që doli rreth në javë më parë nga “kampi i ferrit” në Siri preku zemrat jo vetëm të shqiptarëve, por edhe më gjerë e sidomos në shtetin fqinj të Italisë.

Tashmë ai u është bashkuar të atit dhe motrave në Itali ndërsa bie në sy ndryshimi drastik që ka bërë në pamje për vetëm një javë prej daljes nga kampi i “Al Hol”.


Gazetari i “Le Iene” Taulant Kopliku që ka publikuar një foto të Alvinit me të cilën tregon se si ka ndryshuar jo vetëm pamja e tij fizike, por edhe vullneti i 11-vjeçarit për tu përshtatur shumë shpejt me një jetë krejt tjetër.

“Si ndryshoi keshtu? E thjeshte. Se pari dashuria dhe perkujdesja e familjes. Pastaj vullneti i tij. Si dikur per te rezistuar perballe se keqes, ashtu edhe sot per tu bere ky djali qe eshte shohim. Ne fare pak dite nje tjeter femije”, – shkruan Kopliku përkrah fotos në Facebook. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. o ti tipi a artist o djali me emer “ec aty o buuuuuurr” si cke keto budalliqe qe shkruan se mamaja nuk ishte teriste ca te keqe ka qe eshte qethur djali ka dal ne drit si bukurosh qe esht pse shkruan gjera pa lidhje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu