• |
ide | kryesore

Arta Vorpsi e sfidoi për në Kushtetuese, Meta reagon përmes Blushit: Nuk ndaloj askënd të betohet as tek parukierja

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenca ka reaguar përmes zëdhënësit Tedi Blushi, lidhur me betimin e Arta Vorpsi te noteri, pasi kreu i shtetit la të nënkuptohet një ditë më parë, se nuk do ta thërrasë për ceremoninë e betimit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, pas votimit të saj në parlament.

Të dashur gazetarë, Lidhur me pyetjet tuaja për një lajm qesharak që qarkullon në media, dua t’ju sqaroj se: Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja. Presidenti Meta është betuar me dorë mbi Kushtetutë dhe për të Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët.🇦🇱” shkruan Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit, në një postim në facebook.


10 Comments

 1. Nëse me vulë noteriale bëhesh anëtarë i gjykatës kushtetuese atëherë kush ma ndalon që të bëhemi edhe ne!

  1. jo jo mor zoti militant i lulit, para noterit eshte zbatuar vetem akti formal i betimit, perzgjedhjen e ka bere KED sipas pikavarazhit pasi presidentit i skadoi afati ligjor… edhe Lyndon Johnson eshte bere president i SHBA kur u betua para nje NOTERI ne Airforce 2, pas vrasjes se presidentit Kennedy. Aq i vlefshem ishte akti sa qe avioni ne rrugetim u shendrrua ne Airforce 1 dhe Johnson vijoi ne ushtrimin e detyres… edhe zonja Vorpsi vendimin si e zgjedhur ne Gjykaten kushtetuese e ka te botuar ne fletoren zyrtare te RSH. ndaj kur jeni militante dhe nuk lexoni, ose heshtni, ose ikni futini nje luge mut dhe lepijini bolet likes para se ta mbyllin tek 313

   1. Gjenjen…si gjithe fara e Rilindjes se kete keni sekt bashke me Sorosin.

    Burimi nga Wikipedia:

    Johnson was quickly sworn in as President on Air Force One in Dallas on November 22, 1963, just 2 hours and 8 minutes after John F. Kennedy was assassinated, amid suspicions of a conspiracy against the government.[83] He was sworn in by U.S. District Judge Sarah T. Hughes, a family friend. In the rush, a Bible was not at hand, so Johnson took the oath of office using a Roman Catholic missal from President Kennedy’s desk.

    Qe nga emri i Avionit se nuk ka Air Force 2 po ju vetem per te genjyer e propagande jeni

   2. Per John
    Pervec se je injorant je dhe i majte ne ekstrem. Po cte duhet o i ururr te japesh mend kur nuk e di.

    Deklarata e zj. Vorpsi eshte nje veprim deklrativ, eshte i nje individi, qe ne momentin qe bene deklaraten para noterit thote: une deklaroj qe Di te bej kete detyre shtetrore dhe disa minuta me vone mund te bej perseri nje deklarte: qe une nuk di ta bej kete detyre. Pra ne cdo kohe njeriu deklaron per veten e tij, prandaj quhet akt deklarativ. Dhe juk ka asnje efekt juridik

 2. Po me mir te noteri se te Like floriri. Like floriri nuk eshte presidenti im dhe as i shum shqiptareve te tjer. Like floriri nuk perfaqeson interesat e kombit, nuk eshte mbi palet dhe nuk eshte garant i kushtetutes por shkeles i saj (edhe sepse eshte anadollak e kujton se ted biblushi eshte kostitucionalist, kur ne te vertet eshte thejsht nje injornt cinik totalisht i paaft per detyren qe mbulon). Kesthu qe 100 here me mire te betohesh para nje noteri sesa para nje hajduti me ze e me figur. Like floriri duhet te ishte me koh ne burg dhe jo ne ate kolltuk ku e vendosi rilindja dhe ja beri peshqesh nje populli te ter.

 3. po sigurisht qe shqiperia dhe shqiptaret jan te paret per like floririn. cfar do bente ky horr pa shqiperin e shqiptaret? nuk do kishte patur kaq shum mundesi vjedhje e pasurie. u be bos duke mjelur shqiperin dhe shqiptaret. por ka ardhur koha qe shqipaeria dhe shqiptaret ti tregojn vendin ketij monstre, ketij horri te pacip, ketij hajduti qe sla njeri pa bler e korruptuar dhe qe si prositut del e shan te tjeret duke i quajtur kurva. boll bere si prostitut e virgjer o like floriri se ber neveria vet.

 4. shpresoj shum te te bejn te paguash te gjitha dallaveret qe ke ber nje per nje. rroft usa per shqiptaret se po te mbetemi ne duart e like floririt, vaj medet. ky ka 30 vjet ne politik, ska punuar asnje dit, harxhon para per tu fryr e akoma me shum per tu shfryr, si bretkoca do me u trash e me u be ka, po tani ka ardhur momenti i plasjes. ishalla po korr cfar ke mbjell o like floriri.

 5. Per John injorantin dhe Johnet e tjere te stalles mavi, Si ju dhe gjithe Carteli Mavi i Rilindjes jeni bere per te ardh keq. Njeri thote fajine ka Like floriri a thua se nuk ishit ju qe e bete kryetar kuvendi dhe me pas President, tjetri ja fut si kau peles me historine e presidentit amerikan sepse ashtu e ka degjuar ne ndonje kafe pensionistesh., poe asnjerit nuk i ben pershtypje fakti se si mund te betohet nje anetare e Gjykates Kushtetuese tek Noteri. Ndoshta per ju dhe po ta bente te kasapi si cope mishi me dy sy qe eshte do te ishte normale.Dhe jam i bindur qe dhe per kete fajin si gjithmone e ka Saliu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu