• |
ide | kryesore

Arta Vorpsi sfidon Presidentin, bën betimin si anëtare e Kushtetueses te noteri

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kur ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka futur sërish në përplasje institucionet e shtetit, Arta Vorpsi bën betimin si anëtare në Gjykatën Kushtetuese, jo tek Presidenti i Republikës, por tek noterja.

Betimi i gjyqtares Arta Vorpsi është kryer pranë noteres Eda Vorpsi pasi kreu i shtetit la të kuptohet se nuk do ta betonte Vorpsin si anëtare të Kushtetuese me pretendimin se janë shkelur procedurat dhe Kushtetuta nga KED-ja.


Meta dekreton Xhaferllarin si gjyqtare në Kushtetuese, reagon KED 

Përplasja/ Meta: Diplomatë të korruptuar, KED mafioze dhe politikanë pa dinjitet 

Lajmi në përditësim… 

17 Comments

 1. Hajde shtet e jo llafe. Nuk mbetet gje tjeter vecse ta varesh kushtetuten ne banjo dhe ta perdoresh pas jashteqitjes.

 2. Kandidatura e RILINDJES, Arta Vorpsi

  1. NUK ka ahkollen e magjistratures.

  2. NUK morri piket minimale qe te arrinte te behej Gjyqtare ne shkallen e pare.

  Usheheqesi Suprem, e dergon me Gjykaten me te larte, te Shqiperise.

  Gjithmone niveli dysheme, promovohet, sepse sherben.

 3. Pse nuk noterizove nje vertetim qe je kare komplet. A e di qe mund te arrestohet noterja per kete veprim nese ti merresh seriozisht? O Ulusi Manja po behesh qesharak

 4. E po te te bekoje Noterja nuk qe pare.. Tani Kryeministri dhe qelbesirat e tij, kane nje perfaqesuese te denje qe te beje noteren, po po, noteren ne gjykaten kushtetuese, se gjyqtarin kushtetues, do ta beje ai, imadhi, kryeministri rilindas.

 5. O Zot, Si po trajtone institucionet kushtetuese si mall tregu, merr nje deklarate noteriale se i shita dikuj nje thes patate. O zot, edhe ato grate e moshuara qe dalin ne pazar te shesin ca barishte kane dijeni te procedurat. Zj.Arta mund te jete juriste shume e mire, ne shume fusha, por ne ate kushtetuese jo, sepse nuk duhej te kishte degjuar ata budallejt e rilindjes qe e kane manipuluar. Sistemi kushtetues e ligjor, institucional ka mbaruar ne shqiperi, qe kur qenga bere NOTERI te legjitimoje anetaret e gjyktes kushtetuese, te Gjykates larte .Neser do shkoje ndonjeri tek noteri e te betohet si president, apo dhe si kryeminister, e cfare do beje rilindja, kur i “BETUARI” te hyje ne kyeministri te te ulet ne karriken e kryeministrit qe me sa kemi pare qe nga 2017 e deri tani, ate karrike e ka si mobilim zyre, se nuk ka ndenjur ne te asnjehere. Epo kur i betuari para noterit gjen karriken e kryeministrit bosh e ulet ne te me fleten e betimit noterial ne dore, cfare do beje qeveria, sepse Arta Vorpsi hyri ne gjykate kushtetuese dhe rilindja j gjeti kete rruge, prandaj nuk ka cfar i ben precedentit ” rrumpallhanes ligjore” qe e hapi vete.

 6. Hhaah pordhe me rigon, si nuk kan turp keta qelbesira, simbas ketyre te shkoj te betohem tek nje notere dhe ti them Rame rrumpall gomarit ik ti tashi se u betova une 🙈🙈🙈🙈🙈

 7. Bordello institucionale. Komedi tragjedi e pa pare. Sikur po ndante burrin. Po cudisin gjithe boten. Ky i gjati nuk ka haber fare nga shteti juridik por deri tek nje kompani private qe i zgjidh punet me notere.

 8. Te dyja zonjat qe ofroi Rilindja, nuk kaluan dot provimin e Shkolles se Magjistratures. Kryeministri I ben Kryevjykatese. Qeneri rilindase.

 9. te marr edhe nje qertifikat tek veterineri ta dorzoj te elisa pastaj i takon te shkoj tek gjykata kushtetuse te filloj pun duke luftue me mullijt e eres

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu