• |
ide | kryesore

Raiola rrëmben Suso dhe kthen Ibrahimovic në Serie A

Sport

Pas lamtumirës, tani zyrtare, mund të nisë numërimi kthimin: Ibrahimoviç përshëndeti (në mënyrën e tij) Mls dhe Los Angeles Galaxy dhe po përgatitet të zbarkojë në Itali. Zlatan dëshiron Serinë A, i bindur se mund të bëjë ende diferencën pavarësisht 38 viteve të që mban mbi shpinë, dhe Serie A është e gatshme ta mirëpresë atë përsëri. Milan, Napoli, Bologna skuadrat e dyshuara, me një avantazh të padyshimtë (për momentin) për kuqezinjtë: sepse ka një lidhje të fortë dashurie midis Milan dhe suedezit, sepse ekziston një sfidë intriguese për t’u përballur dhe sepse… është Mino Raiola që drejton operacionin.

Lëvizja e fundit e menaxherit të fuqishëm të Ibrës në të vërtetë tingëllon si një indicje e qartë: edhe Suso, pas Donnarumma dhe Romagnoli, ka përfunduar nën menaxhimin e tij, duke rritur lidhjet e tij me botën milaneze dhe klubin kuqezi. Tani, duke luajtur me përqindjet, mund të themi se në një lojë me tre lojtarë 60% shkon i gjithi në favor të Milanit me Napolin dhe Bologna për të ndarë në mënyrë të barabartë 40% të mbetura.

Kjo nuk do të thotë që shumica është bërë ose shkruar tashmë, por shanset për t’u takuar janë sigurisht të larta. Ka shumë punë për të bërë në kontratë, padyshim: kohëzgjatja dhe tarifat nuk janë sigurisht një gjë e vogël. Zlatan menjëherë ka nevojë për të paktën 8 milion për të përhapur gjatë 18 muajve (një vit e gjysmë kontratë) edhe nëse kartën e identitetit këshillon Milanin të jetë më i kujdesshëm, me një zgjidhje 6 + 12 (gjashtë muaj + opsion për sezonin vijues) që suedezi dhe Raiola nuk duken me mirësjellje ndaj tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu