• |
ide | kryesore

Sekuestrohen mbi 1 ton kokainë me vlerë 250 milionë euro në Itali

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një sasi rekord prej më shumë se 1 ton kokainë është sekuestruar në Itali. Mediet fqinje shkruajnë se lënda narkotike ishte fshehur në një kontejner me banane, që vinte nga Amerika e Jugut dhe kishte si destinacion final Gjermaninë.


 Gjatë aksionit, policia ka sekuestruar 1176 kg kokainë, e cila nëse shitej në treg kapte vlerën e plot 250 milionë euro. Në aksion kanë marrë pjesë Guardia di Finanza, Europol dhe antidroga italiane.

3 Comments

  1. Shikoni shpellare kur opozita italiane te filloje te shpife,qe drogen e solli konti dhe te kerkoje doreheqjen e kontit,si ben lulu e salihu ne shqiperi

  2. ja se do dale vllai i kontit – Goni- trafikant nderkombetar droge te vetedorezohet ne policine e sajmir tahirit valdrin pjetrit mond begos rahman rrajas Bushit, Roshit, ndokes, prenges, doshit etj etj figura historike te rilindjes ramiste 😀 😀

    Fugshqymsat ne aksion!!! 😀

  3. Nga am latine nuk kalo ne gioia tauro per ne gjermani. Shifeni mire se mos kishte me bo hyrje ne durres apo bar mal i zi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu