• |
ide | kryesore

Meta ngre dolli me ujë: Gëzuar fillimin e funksionimit të Gjykatës Kushtetuese (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ngriti një dolli për funksionimin e Gjykatës Kushtetuese.

Në fillim të konferencës për median, para gazetarëve Meta ngriti gotën me ujë dhe tha: Gëzuar për funksionimin e Gjykatës Kushtetuese!


“Gezuar per fillimin e funksionimit të Gjykatës Kushtetuese!” u shpreh Meta.

Gjykata Kushtetuese me deklaratën për shtyp la të kuptojë se nuk njeh Arta Vorpsin si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Në deklaratën e shpërndarë nga ky institucion pasditen e sotme thuhej se Gjykata ka ndërmarrë hapat administrative formale për fillimin e detyrës së tri anëtarëve të rinj, pas betimit të tyre para Presidentit të Republikës. Gjyqtarët që u betuan dje tek presidenti janë: Marsida Xhaferllari, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji.

Presidenti, Ilir Meta, do të padisë të hënën kreun e KED, Ardian Dvorani, për shpërdorim detyre dhe përvetësim i titullit apo detyrës shtetërore.

6 Comments

  1. nga qarkullimi i shpeshte i fugshpumave dhe sumotershklymfugsave vihet re nje doze e madhe e parehatise nervozizimit dhe halaballekut sulm i qarte ne cdo medie , si sociale dhe televizive si dhe insitucionale nga cdo miniistri , superbashkia , kuvendi etj
    Kjo tregon faktin dhe nervozizmin qe mazhoranca e paska ndjere mire dhe thelle formimin e gjykates kushtetuese me te emeruara e saj pjesemarrese

    lufte mes aleances se qelbesirave . dhe ngjalave qe i fusin njeri tjetrit ne menu

  2. Ta kishte ngritur me acid se i shkonte rastit. U gerrye nje tjeter institucion kushtetues si gjykata kushtetuese. Do quhej vetevrasje simbolike patriotike. Ku ka shpagim me te madh?

  3. aman si do ja bejm pa like floririn, brojtesin e fundit te kushtetutes. hallet e tua o like floriri nuk jan hallet e shqiptareve. vafsh ne te sateme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu