• |
ide | kryesore

Rama: Meta e ka humbur busullën. Sulmet ndaj SHBA-BE të turpshme!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama dënoi sot nga Kuvendi sulmet e Presidentit Ilir Meta ndaj diplomatëve të korruptuar siç i quajti ky i fundit, ndërsa Rama i lexoi si sulme ndaj SHBA dhe BE.


Kryeministri tha se këto janë sulme të turpshme dhe që e vënë Shqipërinë në një situatë jo komode përballë aleatëve strategjikë. Sipas kreut të qeverisë, përplasja nuk është mes Ilir Metës dhe qeverisë, por mes Ilir Metës dhe drejtësisë.


Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Gjykata Kushtetuese/ Arta e parë si Arta e dytë, kamikaze me mision 

Zëri i Amerikës: Arta Vorpsi shkeli kushtetutën duke u betuar te noteri 

“Edhe njëherë Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzanshme me historinë e zakonshme me Ilir Metën. Edhe njëherë përplasja është jo mes nesh dhe Metës, por mes Metës dhe drejtësisë. Edhe njëherë tjetër për këdo që do të kuptojë pa hyrë në të thella jemi përballë si Kuvend me njeriun që e ka humbur busullën dhe e ka kthyer institucionin e Presidencës në një frrëngji, prej ku sulmon nga të katër anët, duke qenë ne këtu 100% në të njëjtën linjë me SHBA e BE. 

Natyrisht pastaj është e lehtë të kuptohet pse si cdo herë tjetër Meta nuk kursen as partnerët strategjikë dhe as dy aleatëve të mëdhenj të pa lëkundur të Shqipërisë, SHBA dhe BE, duke na vënë të gjithëve në një pozitë jo komode dhe të turpshme, sepse insinuon haptas se këto përfaqësi të nderuara të shteteve që janë qysh në ditën e parë të procesit të reformës në drejtësi, promotorë dhe mbështetëse të reformës akuzohen si të korruptuara. Nuk ka më turp, e pas kësaj besoj nuk ka as nevojë të zgjatemi për të shpjeguar arsyet që na sjellin këtu dhe drejtësinë e vendimmarrjeve tona, ndaj këtë herë nuk do merrem me Ilir Metën por me drejtësinë”, tha Rama.


15 Comments

 1. Nuk ke lene gje pa thene per Saliun, por e ke tejkaluar ate ne te gjitha. Sa per BE dhe SHBA, per te cilat ti flet mire dhe je partner i besueshem, do benim vetem nje pyetje: Pse nuk te celen negociatat, megjithese hape dhe shampanje dhe shprendave dekorata? Ti mund te mendosh se je ne nje linje me BE-ne, ose me mire mund te mundohesh te na e mbushesh mendjen per kete gje, por te gjithe e dine se miqte e tu me te cilet je ne nje linje jane Erdoan dhe Vucic. Vete, Macron te shpetoi nga turperimi duke mos ia celur negociatat as MV. Me siguri e ka bere per kepucet adidas qe i ke derguar dhurate.

 2. O Shkerdhate idjot&drogaxhi, Meta nuk ka sulmuar as BE as ShBA o bythqir ordiner, ai u shpreh qarte per ambasadore dhe zyrtare te korruptuar dhe e tha qarte qe zyrtaret e BE kane rekomanduar disa here çeljen e negociatave pa kushte nderkohe nga parlamentet dhe qeverite e vendeve anetare kushtet sa vijne e shtohen!
  ik o qelbesire se kur te heqi populli do te terheqi zvarre !

 3. Ketij nuk ja pordhi njeri ne BE dhe tani ben si europian dhe amerikan. Meta mbetet I vetmi qe po I reziston mafies, ndonese kam shume pikepyetje per te

 4. duhet shkarkuar menjehere presidenti i papergjegjshem. eshte turp te kemi ne krye te shtetit nje plehre si Ilir Meta

 5. Udheheqeai Suprem. Ky Qelnesire koncesionar qe na futi ne borxh me Oligarket.

  Ky qelbesire eshte per ne burg. Dhuroi Rrugen e Kombot qyl

  1. Foli mallisti per ligje e kushtetute,hahahahahah !As qe pyet plehra nese ka,duhet apo kerkohet te zbatohet ligji ndonjehere!Mendje perverse,hilecak,i paburre,frikacak,hajdut,rrugaç i palare,i pabese,mashtrues ordiner,abuzues i pandreqshem,grabites i pacipe,i paskrupuj,perdhunues,maskara e plot te till gjera mbart ky monster qe drejton qeverine e bandave ne Shqiperi!Ta gezoni rilindas te degjenerur,madje çojini si kurbane te parit tuaj,vajzat,grate,motrat tuaja liderit boteror,te degjeneruarit Edvin Rama si shenje besnikerie e shperfytyrimi qe ju mbartni !

 6. Ore kok pa lare Usa dhe BE mbeshtesin demokracine dhe shtetin e se drejtes .Nuk u ngopet o te babzitur dhe kur vidhni dhe plackitni prap perdorni USA dhe Be.

 7. Likja ne renie te lire,keta shpellaret po merakosen per te,ne horizont po pregatitet e madhja zj Topalli,duroni dhe do shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.