• |
ide | kryesore

Rama tallet me Metën: Si Xhike Qamili, sa të ketë katundin nuk pyet për Francën

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama replikoi me ironi ndaj presidentit Ilir Meta i cili në konferencën e djeshme por dhe në një deklaratë për median kujtoi se me një dekret mund të shpërndante parlamentin.

“Më kujton atë që ju kam thënë më parë Xhike Qamilin sa të kem këtë atë katund nuk pyes për Francën e Anglinë” tha Rama në një prononcim për median pasi doli nga PS ku u bë votimi elektronik për zgjedhjen e kandidatëve të Kongresit PS.


Rama nuk pranoi të komentonte padinë që kreu I shtetit do dorëzojë të hënën për kreun e KED-së.

“Unë nuk dua që ne të përfshihemi në këtë konflikt si dy palë që japin e marrin bam e bum për dy çështje që nga njëra anë janë shumë të qarta nga ana tjetër i përkasin çështjeve legjitime dhe ligjore. Gjithcka që mund të bënim e bëmë dhe e kemi bërë të linjëzuar 100% nga ata që janë mbështetësit dhe garantët e reformës në drejtësi. Ne jemi në anën e duhur të historisë, fatkeqësisht Ilir Meta është në anën e gabuar të historisë”

15 Comments

 1. Sa te ketr Vucic dhe Erdoan krietari ine nuk ka asnje problem per Mercel, Macron e sidomos Trump. Pastaj ka edhe Bilalin qe nuk le njeri t’ia ngacmoje grujen apo jo? Ss per anen ligjore, mos e pyesni se nuk merr vesh shume, pyesni qytetarin e vjeter fusharak Ulsi Manja per ate pune

 2. Atij Likes duhet tja puthesh kembet, ti lesh edhe per nje xhiro Linden, se te solli ne pushtet. Mosmirenjohes. Pa Liken, do kishe ngrene m.

 3. Derdimen me halle shume. Gjerat qe ben vete ja vesh te tjereve. Linda per leket te do, se bythqirat si do njeri per burre…

 4. ‘Time for honoring yourslef will soon be at an end, highness!’ – “The Gladiator”
  (Koha per t’i thurur lavde vetes do te perfundoje shpejt, madheri!)

 5. Sipas këtij pallës dymetrosh, Lëvizja socialiste për integrim, na paskej qenë lëvizje haxhiqamiliste.
  Pamvarësisht nga dritë hijet e Ilir Metës si politikan i majtë, ai përzgjodhi për partinë e tij një kauzë që e aspirojnë gjithë shqiptarët, integrimin europian.
  E të thuash se integrimi europian qenka një lëvizje “haxhiqamiliste”, kjo i kalon caqet e qesharakes.
  Por nëse Ilir Meta sipas Edverit paskej qenë Xhike Qamili, atëhere pse pranoi që të zgjidhej kryetar bashkie nga Haxhi Qamili e më vonë kryeministër po nga “Xhikja” ?
  I dashuruar me stilin e tij harbut të përqeshjes së kundërshtarëve politikë duke ju shtrembëruar emrat, nuk e kupton se kjo manierë do ti kthehet në bumerang.
  Le të bëjë Zaloshnja në bashkëpunim me Spiropalin një sondazh në Shqipëri se me çfarë nofkash e përmendin Ramën qytetarët, e do të dalë se nga shumica dërmuese e shqiptarëve ai quhet Putini apo Erdogani i Shqipërisë, diktatori i ri komunist apo Edveri e shumë nofka të tjera që duke qenë ofenduese e jashtë etikës mediatike, nuk po ja përmend këtu.

  1. Esat Pasha ka qenë ushtarak e politikan i zgjuar dhe ambicioz si të gjithë politikanët shqiptarë në kohën e Perandorisë Osmane, Ishte i vetmi politikan shqiptar që luftoi dhe e mbajti Shkodrën për rreth 5-6 muaj nën rrethimin malazes dhe u detyrua të dorë zohej pasi nuk kishin mbetur as kafshë të ngordhura për tu ushqyer.

   Kur Esat Pasha luftonte kundër malazezëve Ismail Qemali uronte që malazezët të pushtonin Shkodrën se duke i bërë rezistencë Esat Pasha e sfidonte dhe e linte në hije Ismail Qemalin.

   Por kështu e shkruan historinë komunistët dhe ka mbetur se Esat pasha luftëtar ishte më i keq se Ismail qemali që kishte grua greke e bënte marëveshje të fsheht me grekët, njëlloj si Esat Pasha që bënte me të gjithë.

 6. meta i tha basdard dhe kokpalare por prap se prap rama i thithi metes pallen ne lalzin me ran.rama ta shet ter familjen per nji karrige si balla,ngjela,majko,braho,ruqi e komunist tjer stalini.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu