• |
ide | kryesore

Çlirimi i Tiranës / Basha: Reflektim për të mos lejuar rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës, ka kujtuar intelektualët dhe patriotët shqiptar, të masakruar në valën e terrorit anti-kombëtar komunist në Nëntor 1944.

Me një shënim në facebook, kreu i PD-së kërkon reflektim për të mos lejuar “me asnjë çmim rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim”. 


Nderim përjetë intelektualëve dhe patriotëve të shquar të masakruar në valën e terrorit anti-kombëtar komunist në Nëntor 1944. Sakrifica sublime e mijëra shqiptarëve që u vranë me dhe pa gjyq nga regjimi komunist, kërkon reflektim dhe veprim për të mos lejuar me asnjë çmim rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim!”, shkruan kreu i PD-së.

 

7 Comments

  1. GIA’ ESHTE VENDOSUR.
    PROBLEMI ESHTE SE SI DO TA SHKULIM .
    NDRYSHIMET RRENJESORE KUSHTETUESE DHE ZGJEDHORE JANE ILAÇI I VETEM , MIZOTERIMI I LIGJIT.

  2. Cdo cmim ia vlen per te mos lejuar diktaturen, por ka te drejte zoteria siper qe krahasimi i perdorur eshte i paqendrueshem.

  3. Deri me 29 nentor futja gjume se e ke kryer detyren opozitare,pastaj thuaj qe data e clirimit eshte 28 dhe jo 29 dhe hopa,abrakadabra ,iku edi rama more hej.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu