• |
ide | kryesore

Meta kërcënon me video: Skandaloz presioni që po i bëhet Vitore Tushës

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka quajtur skandaloz presionin që sipas tij pol i bëhet anetarës së Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha.

“Skandaloz presioni politik ndaj KED dhe anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha! I vetmi përgjegjës për aktet kriminale të militantit Ardian Dvorani është vetëm ai, përndryshe Katica jonë i Reformës në Drejtësi. Nuk ka Rilindje lokale dhe ndërkombëtare që e shpëton atë nga përgjegjësia e rëndë penale. Katica jonë bëri një akt shumë më të rëndë se vendosja e gjobës së një biznesmeni. Katica jonë donte të vidhte gjithë Gjykatën Kushtetuese të Shqipërisë. Provat po shtohen. Garantët e krimit kushtetues po dalin vetë. Video po përgatitet!” – shkruan Meta në Facebook.


Më herët ishte ish-kryetari i komisionit të reformës në drejtësi Fatmir Xhafaj që akuzoi Tushën se kishte shkelur ligjin duke njohur Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. PARA 3 MUAJVE KUR META E PROPOZOI PET KRIETARE TE
  LATE TE SHTETIT BALLA THA E KEMI GJYQTARE TE MIR SOT NDRYSHUAN MENDJE SOU…..KEEÈEQ

 2. PARA 3 MUAJVE KUR META E PROPOZOI PET KRIETARE TE KONTROLLIT TE
  LATE TE SHTETIT BALLA THA E KEMI GJYQTARE TE MIR SOT NDRYSHUAN MENDJE SOU……KEEÈEQ…

  1. ti thua klsh por ata jane me zhulsa se drejtesia . jane bere kçk ne kub .
   po vjedhin dhe manipulojne sapo i qine robt . duhet zgjedh i ri dhe ndryshimet edhe per KLSH-ne

 3. DUHET NJE QEVERI KALIMTARE NJE VJEÇARE PER TI DHENE FUND HAJVANLLIQEVE TE KETIJ VENDI. TE PERFUNDOJ VETINGUN E GJYQSORIT, ATE TE POLICISE , TE BEJE NDRYSHIMET ZGJEDHORE , NDRYSHIMET KUSHTETUESE DHE SHUME GJERA TE TJERA TE DOMOSDOSHME . KESHTU NUK VAZHDOHET ME . NA DUHEN EDHE 20 VJET PER TE HYRE NE TYNEL . SA ME SHPEJT AQ ME MIRE PER TE GJITHE .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu