• |
ide | kryesore

Meta sqaron arsyet pse refuzoi të shkojë në stadium për kombëtaren

Lajme, Të fundit

Presdienti Ilir Meta ka sqaruar arsyet pse refuzoi të shkojë në ndeshjen me Francën në stadiumin e ri. Duket se problem për kreun e shtëtit ka qenë ndërrimi i merit nga “Qemal; Stafa” në “Air Albania”.
“Të dashur tifoza Kuq e Zi!
Sot keni shkëlqyer me entuziazmin tuaj të pandalshëm duke treguar se tifozët më të mirë jane ata që brohorasin ekipin edhe më shumë kur është në disavantazh. Sot nuk isha dot midis jush sepse jam i palumtur për heqjen e padrejte të emrit të stadiumit tonë kombëtar për arsye komerciale! Por kjo nuk do të thotë se nuk do vij në të ardhmen. Pasi ne të gjithë do themi si gjithmonë: “Do shkojmë në Qemal Stafa!”
Shpresojmë të mos dëgjojmë ndonjë iniciativë të marrë për t’i ndërruar emrin dhe vendit për arsye komerciale.
Nderim për të gjithë ata që luajtën me nder me fanellën kuqezi në “Qemal Stafa” për mëse shtatë dekada! 👐🇦🇱” – shkruan Meta në Facebook.


6 Comments

  1. Asgje nuk ka kushtuar eeee plot 75 miljon euro 🙈🙈🙈ahhh sikur te ishin investuar kaq para per arsimin dhe per spitale 🙈🙈🙈🙈

    1. Kush eshte ne ate foton ne ane te djathte ta tv. ne murre? Foto shume e frikshme, nje perbindesh i vertete. E punet e te Madhit ZOT, gjithkujte faturen ne kete bote, ne ate dynjane tjeter, hesapi nje per nje, pa asnje tolerim. Keto krijesa katallanase, duhet qe te mbyllen ne ndonje azil te vetmuar me Shrekun dhe jo te cohen ne Angli se tmeruat dynjane!

  2. Meta nuk kashkuar ne sdadjum jo per nderrimin e emerit te stadjumit por se ne stadjum smerrte dot macen ezeze
    Qe eshte shpirti i ti binjak

  3. Kush eshte ne ate foton ne ane te djathte ta tv. ne murre? Foto shume e frikshme, nje perbindesh i vertete. E punet e te Madhit ZOT, gjithkujte faturen ne kete bote, ne ate dynjane tjeter, hesapi nje per nje, pa asnje tolerim. Keto krijesa katallanase, duhet qe te mbyllen ne ndonje azil te vetmuar me Shrekun dhe jo te cohen ne Angli se tmeruat dynjane!

  4. Edi Rama duhet hequr nga pushteti nje ore e me pare, edhe me dhune po qe nevoja, por te dalesh kunder gjithckaje vetem te sulmosh Edi |Ramen, kjo me duket qesharake. Emrin e ri te stadiumit nuk di si ta komentoj,se mund te kishte emra me te mira, por nuk eshte shume i keq, mjafton qe nuk qohet me Qemal Stafa. Te heqim kudo qe te jete e mundur keta emra te vjeter, Qemal,Hasan etj. Keshtu qe mos ia fut kot Meta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu