• |
ide | kryesore

Tërmete të tjera? Sizmiologu: Mund të ketë lëkundje por…

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.6 ballë, qyretarët i tremben lëkundjeve të mundshme në vijim.


Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike për ‘News24’ pohoi se nuk mund të përjashtohet fakti se mund të ketë të tjera lëkundje, por në intensitet të ulët.


Sot është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.7, 23 km në veri të Tiranës. Punonjësit tanë do të nxjerrin dhe parametrat e tërmetit dhe magnitudën e tij. Deri tani këto të dhëna disponojmë. Do të ketë një numër të kufizuar tërmetesh, por edhe mundet mos të ketë”, pohoi sizmiologu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu