• |
ide | kryesore

Meta përzë ambasadorin e OSBE, Balla: Gjendja ku ka degraduar kreu i shtetit, për të ardhur keq

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar aktin e presidentit Ilir Meta për të shpallur të “padëshiruar” në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Berndt Borchard. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24, Balla tha se gjendja ku ka degraduar presidenti është për të ardhur keq. “Thirrje Metës, të kthejë në shina institucionin. Borchardt ka reaguar pasi qytetarët e fyen. Ai është një përfaqësues i OSBE dhe duhet respektuar. Ambasadori ka një histori të gjatë në Shqipëri. Gjendja ku ka degraduar presidenti, për të ardhur keq.”-tha Balla.

Ditën e sotme, presidenca njoftoi se presidenti Ilir Meta ka shpallur si të padëshiruar ambasadorin e OSBE në Tiranë, Berndt Borchard në institucionin e presidencës.. Kjo lëvizje lidhet me dy arsye që sipas Metës e bëjnë Borchardt të padëshiruar.


E para, sipas Metës, sepse Borchardt vuri në diskutim Dekretin e Presidentit për zgjedhjet vendore në Shqipëri në qershor 2019. Dhe e dyta, sepse Borchard i tregoi publikisht gishtin qytetareve shqiptare, teksa protestonin lirimin e protestuesve të Unazës së Re.

14 Comments

 1. TAllja e rames me Krymat e kuq u hoqi qemal stafen nga stadium dhe mbushi bulevardin me laracka sllavo komuniste te quajtur heroes

 2. E thote bukur populli yne; “Habutit jepja buken me cfurk”
  Pasojat; harbuti i Cepanit shpall te padesheruar dipllomatet e Europes.
  Temen e semes!

  1. Mere gishtin e diplomatit rilindas e kënaqu, ti gruja jote e çke të dashur si vetja. Idiot duaj veten më parë se të duash të huajin kushdo qoftë.

 3. Degrasimi eshte kur Qelbesira duron Qyl, Rrugen e Kombit. Maskarallek I perditshem ku Shqiptaret paguajne para tek nje privat qe ka vene train, si dhurate e Qelbesires.

 4. Ku keni degraduar ju o qelbesira qe i mesuat dhe europianeve si te korruptohen.Ne kohen qe ky gisht bythe po fliste per drogen ju i mbyllet gojen me pare droge. Te qerohet sa me pare nga ky vend.

 5. TI NUK KE PAS ASNJEHERE TURP QE TE KESH SOT . KU JE TI ESHTE KRIMI , HAJDUTERIA , TRILLIMI , KU JE TI ESHTE E KEQJA .

 6. Edhe sikur të jetë gabim presidenti pasojat financiare janë zero, dhe aq më tepër kur flet ky më qelbësira që socialistët e kanë edhe numrin 2 të tyre, tregon se presidenti ka shumë të drejtë.

 7. Prit Taulant se SPAK-u nuk eshte per Meten. Ju jeni parti ne arrati dhe po shkretoni cdo gje ne ikje…. Me ty do ta bejne bismilah

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu