• |
ide | kryesore

Shpërthen Meta: Asnjë diplomat vagabond nuk më bën dot shantazh

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë i ashpër dhe i drejtpërdrejtë kundër disa ambasadorëve të huaj duke i quajtur ata të korruptuar, të blerë nga Rama me PPP dhe vagabondë që shnatazhojnë Presidentin e Republikës.


“Rama i mbështetur nga ndërkombëtarët? Po të kishte mbështetje ndërkombatre do të çeleshin negociatat. Dekretin tim e ka mbështetur Kushtetuta dhe nuk kam nevojë që të më mbështesë asnjë ambasadë.


Rama dhe ambasadorët janë përgjegjës për dështimin e reformës në drejtësi. Janë shpenzuar nja 200 milionë euro dhe tani që kanë dështuar ata thonë që kjo është sukses, por e bllokon, Meta, e bllokon ky, e bllokon ai. Janë bashkëpërgjegjës. Ata rinë bashkë, po t’ua shikosh telefonat, rrinë të gjithë bashkë.

Nuk kam forcë korruptuese ndaj ambasadorëve dhe sepse jam President i Republikës. Tani do të jem i drejtpërdrejtë se shumë i kemi përkëdhelur. Unë do të tregohem i drejtpërdrejtë për secilin vagabond ndërkombëtar.

Një njeri që vjen te zyra e Presidentit të Republikës dhe bën sikur nuk di megjithëse i di të gjitha se ka ndenjur me Ramën. Nuk mund ta shantazhojë njeri presidentin e Republikës. Ta harrojnë këtë!” – tha Meta në emisionin “Open” në TCH. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. Kështu flitet, dhe tani organizo nje miting me popullin te sheshi, qe t’i tregosh vendin anti-shqiptareve vendas e të huaj.

  2. Ne 30 vjet me vagabont se ty nuk ka dhe salihut po ja kalon,sul ne shesh se miri me shpellaret e astirit dhe te lsi do e rrezozh ramen,meet dhe monen

    1. ty shpellaret.e astirit te qifshin ca ke.ne der o vemje e kuqe o legen o pleh se do.iki rama do.vini te hani kte timin pastai apo do I shkoni me surrel.ti.lihni si qen

  3. I paemer 23:06 – na cave karin me salihu salihu, 5 lajme i njejti psikopat qe komenton- shko mer te qifsha grun ndrro kaseten, apo kshu ta ka dhone partia or moterqir

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu