• |
ide | kryesore

2000 pjata të thyera në Dubai: restoranti grek nderon Salah

Sport

Dy mijë pjata të thyera për të nderuar një mik të elitës. Kjo është ajo që ndodhi të hënën në një restorant grek në Dubai, pas mbërritjes në lokal të Mohamed Salah. Sulmuesi i Liverpool ndodhej në Emiratet Arabi me pushime, duke qenë se ka qenë i detyruar të humbasë dy ndeshjet kualifikuese të Kupës së Afrikës 2021 të Egjiptit (barazime zhgënjyese me Kenya e Comore) për shkak dëmtimi.

Sipas faqeso ibreakplates.com, tradita e thyerjes së pjatave, si vlerësim për një muzikant apo balerin është konsideruar pjesë e të ashtuquajturës “kefi”, një shprehje e shfrenuar e emocionit dhe gëzimit.

Salah është një artist i topit, kështu që principi aplikohet edhe tek ai. Lajmi është dhënë nga Al Ain Neës. Mohamed është shoqëruar përmes kopështit në një privé ku ka drekuar në qetësi. Sulmuesi ka pësuar një shembje në kavilje gjatë ndeshjes me Leicester, përkeqësuar në ndeshjen e madhe të Premier me Manchester City, i detyruar të braktisë fushën 5’ minuta nga fundi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu